TRANSFERUURTJE: 'Tweede sterkhouder wil weg bij Club, toptransfer Januzaj'

door
TRANSFERUURTJE: 'Tweede sterkhouder wil weg bij Club, toptransfer Januzaj'

Het seizoen 2018-2019 zit er nagenoeg op en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt naast Wesley Moraes nog een sterkhouder kwijt te geraken. Emmanuel Dennis wil volgens Jeunes Footeux immers absoluut vertrekken deze zomer. Momenteel zou er wel nog geen enkele club concreet zijn. Olympique Lyon werd genoemd, maar er zou nog geen contact zijn geweest met de Fransen. Siebe Schrijvers werd dan weer gelinkt aan Sporting Lissabon. Zijn management laat aan Record echter weten dat het helemaal niets gehoord heeft vanuit Portugal. Om zich te versterken zou Club dan weer denken aan Amir Rrahmani, de verdediger van Dinamo Zagreb is ook in beeld bij Standard.

RSC Anderlecht zou concreet werk maken van de terugkeer van Mile Svilar, die bij SL Benfica maar geen basisplaats kan veroveren. RTBF meldt op basis van Portugese media dat een terugkeer van de doelman alsmaar waarschijnlijker wordt en dat het dossier goed evolueert. Anderlecht zou de 19-jarige voor één seizoen huren. Aan uitgaande zijde zou Adrien Trebel nog steeds in beeld zijn bij ex-club FC Nantes.

Standard aast nu al op zijn vierde zomeraanwinst. Na Selim Amallah, Obbi Oulare en Mergim Vojvoda mikken de Rouches nu op Omar El Kaddouri. De 27-voudige Marokkaanse international maar is geboren in Brussel en genoot zijn jeugdopleiding bij RSC Anderlecht. Momenteel speelt hij voor de Griekse kampioen PAOK, daar heeft hij wel nog een contract tot 2021.

Royal Antwerp FC maakt momenteel nadrukkelijk werk van versterking en zou daarbij opnieuw aan een ex-speler van Standard denken. Het Nieuwsblad meldt namelijk dat de Great Old aast op Ibrahima Cissé, de verdedigende middenvelder die momenteel nog onder contract ligt bij Fulham. De overeenkomst loopt nog tot 2020, maar gezien de degradatie zou hij mogen vertrekken.

Het is Sint-Truiden menens om de komst van Marcus Rohden. Ook het Laatste Nieuws meldt dat de Limburgers de 15-voudige Zweedse international een contract hebben voorgelegd. De speler is einde contract bij Crotone, STVV kan hem dus zonder transfersom oppikken.

BUITENLAND
AC Milan zou opnieuw een Rode Duivel op de verlanglijst hebben gezet. Volgens Tuttosport denken ze in Milaan ook aan Adnan Januzaj. De Rode Duivel zou de positie van schaduwspits moeten invullen, al kan hij ook op de flank uitgespeeld worden. Januzaj was de voorbije twee seizoenen actief bij Real Sociedad, maar zou daar bij een goed bod kunnen vertrekken.

Real Madrid zou zijn vijfde grote zomeraanwinst beet hebben. Zo laat AS er geen twijfel meer over bestaan: Ferland Mendy worden de volgende grote aanwinst van de Koninklijke. Volgens het Spaanse medium zal zijn komst woensdag officieel aangekondigd worden. Real zou zo'n 50 miljoen euro aan Olympique Lyon betalen voor de diensten van de Franse back.

Yannick Carrasco lijkt dicht bij zijn felbegeerde terugkeer naar Europa te staan. Volgens verscheidene bronnen uit Italië en Engeland hebben Arsenal FC en Dalian Yifang namelijk een overeenkomst bereikt over een transfersom van 30 miljoen euro. De laatste details zouden nu worden geregeld tussen beide clubs. De speler zelf zou al helemaal rond zijn met de Londense club.

Paul Pogba blijft gelinkt worden aan een terugkeer naar Juventus en de Oude Dame zou bereid zijn om erg ver te gaan om hem over te nemen van Manchester United. Volgens Corriere dello Sport wil de Italiaanse kampioen maar liefst vijf spelers van de hand doen om de komst van Pogba te financieren. De verkoop van Joao Cancelo, Mario Mandzukic, Douglas Costa, Juan Cuadrado en Mattia Perin moet de nodige miljoenen in het laatje brengen.

LEES OOK: Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

Anderlecht heeft geen nood aan de terugkeer van Svilar ...

Meest recent

Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

11
11
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

26
26
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

85
85
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

32
32
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

142
142
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

118
118
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

361
361
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

192
192
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

140
140
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

263
263
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

82
82
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

232
232
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

94
94
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

761
761
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

87
87
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

98
98
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

87
87
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

482
482
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

283
283
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

437
437
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

721
721
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

303
303
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

355
355
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

264
264

Meer sportnieuws