Na een éénrichtingswedstrijd heeft Charleroi een serieuze optie genomen op de finale van Play-Off II. De ploeg van Felice Mazzu begon stroef aan deze nacompetitie maar staat plots op een handvol wedstrijden van Europees voetbal.
Charleroi start als een wervelwind, STVV maakt belabberde indruk
De thuisploeg begon als een wervelwind aan de wedstrijd en na een handvol minuten spelen profiteerde Hendrickx al van geklungel in de bezoekende defensie door de 1-0 naast Pirard in doel te schieten. STVV reageerde na goed tien minuten spelen met een poging van De Sart die een metertje over het doel van Riou vloog. De Karolo's bleven ook nadien de beste kansen bij elkaar voetballen: Pirard moest opnieuw in actie komen bij schoten van Osimhen en Morioka. Halfweg stond het verdiend 1-0 voor Charleroi tegen een mak bezoekend elftal.

Hendrickx brengt de thuisploeg al vroeg in de wedstrijd op voorsprong.
Oppermachtige thuisploeg vergeet lang om wedstrijd 'dood' te maken
Ook na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld: Charleroi knutselde aanval na aanval in mekaar en creëerde in het eerste kwartier na rust een handvol kansen via de bedrijvige Morioka en Osimhen, doelman Pirard pareerde alles vakkundig. Op twintig minuten van het einde reageerde STVV met een vrije trap van Sylla die meters over ging, het was absoluut niet het dagje van de Kanaries vandaag. In de laatste tien minuten kregen de Karolo's toch wat ze verdienden toen Morioka de bal panklaar legde voor Nurio, die maar had binnen te tikken: 2-0. Zo boekt Charleroi een ruim verdiende zege tegen een uiterst zwak STVV.
Scoreverloop:
1-0 (4') Hendrickx, 2-0 (86') Nurio
LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend
Maarten Coenen