Jordi Alba vindt dat hij met zijn club FC Barcelona niet te makkelijk mag gaan denken om Celtic zomaar even te kunnen verslaan. De linksback die dit jaar overkwam van Valencia erkent dat Barcelona het zich niet kan veroorloven om de ploeg uit Schotland te onderschatten. "We mogen absoluut niet denken dat Celtic weinig voorstelt."
Celtic speelde haar eerste poulewedstrijd gelijk tegen Benfica en won de tweede partij van Spartak Moskou met 2-3. Alba zag die overwinning in Rusland niet aankomen. "Ik had niet verwacht dat Celtic in Moskou zou winnen, maar door die overwinning geeft dat hen het gevoel dat ze ook de poulefase kunnen overleven", vertelt de Spaans international, die daaraan toevoegde: "Wij wonnen thuis maar net van Spartak en daardoor respecteren we Celtic op de wijze waarop ze Spartak versloegen."
De regerend Schotse kampioen zal dinsdag met veel vertrouwen naar Camp Nou gaan na de mooie overwinning op Spartak Moskou. Celtic staat tweede in poule G met vier punten, twee achter Barça. Alba vergt van zijn team de volle inzet om zes punten toe te voegen uit de volgende twee wedstrijden. "Het zal niet gemakkelijk worden, maar we weten als we zes punten weten te halen dat we veilig zijn voor de volgende ronde", aldus Alba.
Alba looft de Schotse ploeg om hun kwaliteiten. "We hebben een aantal partijen van Celtic bekeken en het is een goed team die altijd op zoek is naar fouten om ze vervolgens af te straffen. Tegelijkertijd zullen ze ook met veel risico spelen", aldus de 23-jarige verdediger, die vindt dat Barça gewaarschuwd moet zijn door de onverwacht goede prestaties van Celtic in het kampioenbal.
Alba weet dat de Catalaanse ploeg de grote kanshebber is voor het eindtoernooi, maar zover wil de verdediger nog niet denken. Eerst wil hij de groep met zijn elftal overleven. "Natuurlijk, wij zijn de grote favoriet in de groep en wij zijn daar ook op voorbereidt. Het zal geen invloed hebben op onze prestaties, maar het verhoogt de inspanningen van onze tegenstanders wel."
LEES OOK:
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’