Mannaert vreest voor transfermarkt: "Wordt heel lastig"

486 stemmen
Mannaert vreest voor transfermarkt:

Zowel in binnen- als buitenland kenden we een erg rustige wintermercato, maar dat is meestal de voorbode van veel transfergeweld tijdens de zomermaanden. Al is dat voorlopig nog onder voorbehoud. Zo wordt het eerst afwachten wat de gevolgen zullen zijn van een (mogelijke) Brexit.


De Britse regering geraakt het maar niet eens over een akkoord en stemde donderdag nog voor het uitstel van de Brexit. Maar hoe de afscheiding van het Verenigd Koninkrijk aan de EU er ook precies zal uitzien, nu al is duidelijk dat dit een grote invloed zal hebben op de transfermarkt. Ook voor Belgische clubs. Zo zal het, zeker bij een harde Brexit, veel moeilijker worden voor de Engelse ploegen om spelers én jongeren weg te plukken uit ons land.

Maar daar tegenover staat ook één groot nadeel. Voor onze ploegen wordt het immers bijzonder moeizaam, tot zelfs quasi onmogelijk, om spelers weg te plukken uit de Premier League of Championship. "Dat wordt heel lastig. Handelen met clubs uit de EU is makkelijk, omdat overal dezelfde regels gelden. Bij het Verenigd Koninkrijk, toch de grootste en belangrijkste transfermarkt in de wereld, gelden dan andere regels. Daarom hoop ik echt dat die Brexit niet doorgaat", stelt Club Brugge-manager Vincent Mannaert.

Indien de Brexit er toch komt en de fiscale regels veranderen, hoopt Mannaert wel dat de bevoegde instanties hier in de beginfase rekening mee houden. "Ik verwacht ook een overgangsregeling die rekening houdt met de specificiteit van de sport", aldus de manager bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Wie wordt volgens u het grootste slachtoffer van de Brexit?

Meest recent

De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

15
15
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

107
107
Vervanger Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

57
57
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

48
48
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

243
243
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

314
314
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

98
98
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

137
137
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

537
537
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

68
68
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

129
129
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

248
248
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

285
285
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

280
280
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

84
84
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

60
60
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

285
285
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

112
112
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

291
291
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

421
421
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

80
80
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

65
65
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

634
634
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

81
81
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

200
200

Meer sportnieuws