Rutten: "Belgische clubs doen het in Europa beter dan de Nederlandse"

door
Rutten:

Fred Rutten werkte jarenlang in Nederland en sinds januari is hij trainer van RSC Anderlecht. De coach is onder de indruk gekomen van het Belgische voetbal, dat volgens hem verder staat dan het Nederlandse. Hij had lof voor de Jupiler Pro League.


"Ik ben absoluut een voorstander van de BeNeLiga. In Nederland en België zullen we het gat met de Europese top nooit kunnen dichten, maar we als we onze krachten bundelen, kunnen we eens een kans maken op succes. Kijk naar Leicester City, dat niet het grootste budget had en toch kampioen speelde. Als we samengaan, zou de kans op een succes in Europa groter worden. Dat is mijn overtuiging. Ik ken Nederlandse collega’s die dit ook zouden zien zitten. Ik kijk niet denigrerend naar clubs als AA Gent, STVV en anderen, en het Belgische voetbal is de afgelopen jaren goed geëvolueerd. Als je de globale prestaties van de Belgische clubs afweegt tegenover de Nederlandse, dan zie je dat ze het in België beter doen", zei hij op zijn perspraatje.

Anderlecht geen twaalfde
Dat is de afgelopen jaren ook een feit, aangezien België al jarenlang hoger staat op de UEFA-ranking. Een journalist kwam met de kortzichtige uitleg: Anderlecht zou nu tiende of twaalfde zijn in een BeNeLiga. "Je refereert nu naar het heden, maar dat is een momentopname. Maar als je het grote plaatje gaat bekijken, dan gaat dat niet het geval zijn."

Rutten ziet verschillen tussen de Eredivisie en de Jupiler Pro League. "Na Gent uit was ik toch verrast door de fysieke kwaliteiten bij de ploegen in België. Dat is anders dan in Nederland, waar we altijd willen voetballen. Je hebt hier heel explosieve spelers en dat zie je in Nederland minder. Daar kan een minder explosieve speler wel makkelijk overeind blijven, dat is hier minder het geval."

LEES OOK: Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

Is de Belgische competitie sterker dan de Nederlandse?

Meest recent

'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

0
0
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

195
195
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

24
24
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

109
109
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

34
34
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

22
22
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

53
53
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

231
231
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

206
206
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

22
22
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

129
129
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

165
165
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

334
334
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

238
238
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

24
24
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

381
381
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

81
81
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

190
190
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

71
71
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

98
98
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

58
58
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

212
212
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

72
72
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

408
408

Meer sportnieuws