Germinal Beerschot zorgde zaterdag opnieuw voor een verrassing. De ploeg uit Antwerpen speelde 2-2 gelijk tegen Standard Luik. Onder Hans Galjé pakt Excelsior Moeskroen twaalf op twaalf. Met een zeer jonge ploeg wonnen ze met 1-2 van de ploeg van Roeselare.
Standard Luik – Germinal Beerschot 2-2
De Belgische landskampioen Standard Luik nam het zaterdagavond op tegen Germinal Beerschot. De ploeg uit Antwerpen verkeert in vorm en toonde dat ook. Na goed tien minuten spelen zette Sherjill MacDonald voor, waarna Bart Goor de bal net niet in het doel kreeg dankzij een goede redding van doelman Sinan Bolat. Even later kreeg ook Standard een eerste kans. Igor de Camargo kwam op aangeven van Mehdi Carcela-Gonzalez alleen voor doelman Tomislav Pacovski, maar kon niet scoren.
De bezoekers namen daarna de wedstrijd volledig in handen, maar Tosin Dosunmu kreeg tot twee keer toe de bal niet voorbij Bolat. Na een half uur ging dezelfde Dosunmu goed voorbij twee verdedigers van Standard, maar besloot de bal voor te zetten. Victor Ramos kon daardoor de bal wegwerken. Even later opende Germinal Beerschot dan toch de score. Goor krulde de bal mooi in het doel: 0-1. De bezoekers konden de score verdubbelen, maar Dosunmu en MacDonald konden niet afwerken.
In de tweede helft draaide het beter bij de
Rouches. Pas na een uur spelen kregen ze een eerste goede mogelijkheid. Standard kreeg een vrije trap op een interessante plaats en Milan Jovanovic schoot de bal in het doel: 1-1. Via Axel Witsel en De Camargo kregen ze nog twee kansen, maar de twee spelers van Standard konden niet scoren. Dosunmu tikte een minuut na de kans van De Camargo opnieuw naast. Even later kon de aanvaller van GBA wel scoren. Justice Wamfor miste, maar de rebound werd door Dosunmu in het doel geschoten: 1-2.
Lang duurde het feest niet, want twintig minuten voor het einde kopte De Camargo de voorzet van de ingevallen Wilfried Dalmat onhoudbaar in het doel: 2-2. Met nog zes minuten te gaan kreeg MacDonald plots een open schietkans. Zijn schot was echter te zwak om Bolat in de problemen te brengen. In de slotfase verslikte Pacovski zich bijna bij een vrije trap van Gregory Dufer, maar kon de bal in twee keer toch pakken. Standard kreeg in de blessuretijd nog een vrije trap. Via Dufer en De Camargo kwam de bal bij Carcela terecht, maar de moegestreden speler schoot hoog over.
Scoreverloop:
0-1 (39') Bart Goor
1-1 (57') Milan Jovanovic
1-2 (62') Tosin Dosunmu
2-2 (70') Igor de Camargo
Roeselare – Excelsior Moeskroen 1-2
Vooraf werd deze partij een onbelangrijke wedstrijd genoemd. Bij Excelsior Moeskroen zegden bijna alle basisspelers af, waardoor veel jonge jongens hun kans kregen. Dat loonde blijkbaar voor de ploeg van Hans Galjé. Al na drie minuten toonde de jonge Maxime Lestienne zich een eerste keer, maar zijn schot ging voorlangs. Drie minuten later kon de thuisploeg met tien man verder na een fout van Sergio Hellings op Robert Maah. Scheidsrechter Franck de Bleeckere gaf wel heel snel de rode kaart. Vlak erna kreeg Roeselare een eerste kans via Mama Dissa, maar zijn poging ging over.
Dankzij de numerieke meerderheid was Moeskroen de betere ploeg. Goede kansen bleven echter uit. Roeselare speelde zeer zwak. Na 23 minuten kregen ze een opgelegde mogelijkheid nadat Aliou Dia de bal met de hand raakte in het zestienmetergebied. Samir El Gaaouiri schoot te zwak en doelman Jan Slovenciak bracht zonder problemen redding. Na een half uur spelen stond het 0-1. David Moreno kon volledig vrij de bal voorbij doelman Jurgen Sierens koppen. Zvonimir Deranja kon de score nog voor de rust verdubbelen, maar hij faalde in de afwerking.
In de tweede helft lag het tempo lager dan in het eerste bedrijf. Na tien minuten spelen leek de wedstrijd gespeeld toen Moreno er 0-2 van maakte. De Spanjaard maakte zijn tweede doelpunt van de avond. Na een uur spelen kreeg Aliou Dia namens Moeskroen zijn tweede gele kaart en kon het veld verlaten. Roeselare kreeg weer hoop en maakte een kwartier voor het einde de aansluitingstreffer. Dankzij een afstandsschot van Bjarni Vidarsson werd het 1-2. In de laatste minuten werd de laatste kans door Lestienne in het zijnet geschoten.
Scoreverloop:
0-1 (30') David Moreno
0-2 (55') David Moreno
1-2 (75') Bjarni Vidarsson
Bijzonderheden: Sergio Hellings (Roeselare) kreeg na zes minuten de rode kaart.
Samir El Gaaouiri (Roeselare) miste na 24 minuten een strafschop.
Na 62 minuten kreeg Aliou Dia (Moeskroen) zijn tweede gele kaart.
Overige uitslagen:
Racing Genk – Westerlo 0-0
KV Kortrijk – Zulte Waregem 1-0
Charleroi – Sint-Truiden 0-0