UPDATE: Drie bestuursleden van Moeskroen opgepakt

door
UPDATE: Drie bestuursleden van Moeskroen opgepakt

Het einde van Operatie Propere Handen, het onderzoek naar wantoestanden in het Belgische voetbal, is nog niet in zicht. Zo hebben de speurders in het onderzoek nu ook ingevallen bij Royal Excel Moeskroen.


Ook bij het Belgisch Arbitrage Hof voor de Sport (BAS) en bij de voetbalbond zijn volgens Het Nieuwsblad huiszoekingen gedaan. In totaal zouden een zevental huiszoekingen zijn uitgevoerd. Daarbij werd niet alleen de club, maar ook enkele bestuurslui geviseerd. Het onderzoek zou zich vooral focussen op de licentie van Moeskroen en de manier waarop die verkregen werd. Al enkele seizoenen zijn er hardnekkige vermoedens dat de club (onrechtstreeks) in handen is van makelaars en dat is verboden volgens de regels. Ondanks klachten van onder meer OHL, KV Mechelen en Westerlo, werd dit echter nooit bewezen. Via Football Leaks geraakte afgelopen weekend echter bekend dat Pierre François, CEO van de Pro League, op de hoogte zou zijn geweest dat Moeskroen in handen was van de bekende makelaar Pini Zahavi.

Volgens HNB zou het gerecht nu ook over informatie beschikken dat makelaars aan het hoofd staan/stonden. Ook zouden er illegale geldstromen onderzocht worden. De invallen bij de KBVB en het BAS kaderen dan weer in het onderzoek naar de betwistbare licentie van Moeskroen, beide instanties gaven de Henegouwse club immers gelijk. De invallen lijken voorlopig wel los te staan van de eerdere feiten die werden onderzocht in Operatie Propere Handen.

UPDATE 11u40
Het Nieuwsblad weet dat er drie bestuursleden van Moeskroen zijn opgepakt. Deze zaak los van de affaire rondom makelaars Dejan Veljkovic en Mogi Bayat. Het Federaal Parket gaf tekst en uitleg.

"De verdenkingen hebben enerzijds betrekking op mogelijke valsheid in geschriften, gebruik ervan en oplichting”, laat het federaal parket weten. “Buitenlandse maatschappijen zouden het feit aan het oog hebben onttrokken dat voetbalclub Moeskroen onder controle stond van een spelersmakelaar, de genaamde P.Z. De club van Moeskroen wordt er ook van verdacht valse documenten bij de beroepsinstantie, het Belgische Arbitragehof voor de Sport, te hebben ingediend in het kader van een beroep tegen de beslissing tot weigering van de licentiecommissie."

Zal het gerecht iets bezwarend vinden?

Meest recent

KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

12
12
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

45
45
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

49
49
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

183
183
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

95
95
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

175
175
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

239
239
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

173
173
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

112
112
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

50
50
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

94
94
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

323
323
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

186
186
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

275
275
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

499
499
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

288
288
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

414
414
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

413
413
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

153
153

Meer sportnieuws