Samatta duidt de nieuwe sfeermaker bij Genk aan

291
Samatta duidt de nieuwe sfeermaker bij Genk aan

Ally Mbwana Samatta mag dit weekend met de Gouden Stier aantreden na zijn twee belangrijke doelpunten op Antwerp. Zijn tweede treffer op de Bosuil vierde de Tanzaniaan op een opvallende manier. Samen met ploegmaats Joseph Aidoo en Dieumerci Ndongala lag hij op de grond te kronkelen.


Dat was blijkbaar een idee van Aidoo. De Ghanese is volgens Samatta één van de grote sfeermakers in de Genkse kleedkamer. "Dit is typisch Aidoo, met hem in de buurt valt er altijd wel iets te beleven. Op de dinsdagtraining begon hij plots op die manier over de grond te kronkelen. Zo beweegt een zeeleeuw, riep hij me toe. 'Wat als we je volgende goal eens op die manier zouden vieren?' Hoe hij er toe kwam? Ik heb er geen idee van", lacht de spits in Het Belang van Limburg.

Maar dat soort grappenmakers zijn natuurlijk een zege voor de sfeer in de kleedkamer, dat beseft Samatta maar al te goed. "Dus kwam hij na de 2-3 al op me afgelopen om mijn doelpunt als een zeeleeuw te vieren. Toen heb ik de boot nog afgehouden. Maar na de bevrijdende 2-4 in de laatste minuut was er geen houden meer aan. Joseph Aidoo scheep je geen tweede keer af, Ndongala twijfelde geen seconde om mee op de grond te duiken. Die vieringen typeren de sfeer in de kleedkamer, wij vormen één hechte groep."

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Een goede sfeer in de kleedkamer vormt de basis tot succes ...

Meest recent

Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

0
0
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

2
2
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

118
118
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

239
239
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

149
149
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

200
200
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na PSV-clash

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

129
129
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

50
50
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

216
216
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

81
81
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

108
108
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

33
33
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

225
225
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

163
163
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

53
53
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

181
181
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1104
1104
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

91
91
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

52
52
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

210
210
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

105
105
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

192
192
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

201
201
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

48
48

Meer sportnieuws