CR7 back in town: hoe één man grote winnaar werd van Ronaldo's supertransfers

133 stemmen
CR7 back in town: hoe één man grote winnaar werd van Ronaldo's supertransfers

Dinsdag speelt Cristiano Ronaldo weer op Old Trafford en dat heet dan een beetje thuiskomen. Ronaldo speelde jaar en dag in Manchester en brak daar onder het toezicht van Sir Alex Ferguson door op het allerhoogste niveau. Zijn terugkeer had echter ook definitief kunnen plaatsvinden, maar één man besliste daar anders over.


Zo werd Ronaldo doorheen de jaren meermaals en nadrukkelijk gelinkt aan een rentree bij United. En die terugkeer leek zeker mogelijk. United is één van de weinige clubs ter wereld die financieel zowel aan de eisen van de speler als aan de vraagprijs van de club kon voldoen. Bovendien is de honger naar succes sinds het pensioen van Sir Alex Ferguson en was CR7 de voorbije jaren een garantie op prijzen.


Tijdens de terreinverkenning van maandag haalde CR7 al goede herrinneringen op aan Old Trafford
Ook zelf stond de aanvaller altijd al open om terug te keren naar waar het voor hem internationaal allemaal begonnen is. De supporters in Manchester waren dus hoopvol toen begin vorige zomer bekend geraakte dat hij ging vertrekken uit Madrid, maar tot een rentree kwam het niet. Het was uiteindelijk Juventus maar liefst 100 miljoen voor hem neertelde. Een mosnterdeal die vooral op naam van Jorge Mendes kwam te staan. Dankzij de transfer van Ronaldo van United naar Real, legde de Portugees de basis om uit te groeien tot één van de machtigste zaakwaarnemers ter wereld. En afgelopen zomer profiteerde hij opnieuw van het succes van zijn landgenoot. 

HET ZWART GAT

Met zijn bedrijf Gestifute heeft Mendes naast Ronaldo ook onder meer José Mourinho, James Rodriguez, Angel Di Maria en Diego Costa in zijn portefeuille. Door de samenwerking met al deze toppers was/is hij kind aan huis bij de grootste clubs van Europa. Maar zijn actieradius kende één groot zwart gat: Juventus. Jarenlang leefde hij in onmin met de familie Agnelli, de eigenaars van de Italiaanse recordkampioen. En hierdoor zag hij jaarlijks toch een aantal fraaie deals door zijn vingers glippen.

Afgelopen zomer rook Mendes echter zijn kans om dit probleem op te lossen. Toen hij met Internazionale onderhandelde over de definitieve transfer van zijn cliënt Joao Cancelo, kreeg hij plots te horen dat ook Juventus wel wat zag in de Portugese back. Mendes aarzelde niet en vond al snel een akkoord over de transfer van Cancelo. Volgens media als Tuttosport en Corriere dello Sport kwamen tijdens die gesprekken ook de naam van Ronaldo naar boven. De opening naar Juventus was gemaakt, maar de makelaar wou meer en bedacht een listig plannetje om zijn positie bij de Oude Dame te verstevigen: één van de meest invloedrijke spelers ter wereld, en tevens zijn poulain, bij de Italiaanse club stallen.

IEDEREEN GELUKKIG

De onderhandelingen rond de transfer van Ronaldo schoten redelijk goed op. Bij Juve had men dan ook al de enorme commerciële mogelijkheden geroken, toen de geruchten over deze megatransfer steeds nadrukkelijker klonken ging zelfs het beursaandeel omhoog. Op 10 juli 2018 was het dan ook zover en werd CR7 officieel aangekondigd als een Bianconeri.


Mendes is één van de machtigste makelaars ter wereld
Iedereen gelukkig dus. Real ving nog een fraaie transfersom voor een speler van 33 jaar. Ronaldo had eindelijk een nieuwe uitdaging en werd meteen aanbeden door de Tifosi. Juventus had een nieuwe commerciële goudmijn. Maar de grootste glimlach was misschien wel die van Mendes. Eindelijk was hij opnieuw definitief binnen bij één van de kapitaalkrachtigste clubs in Europa.

GEEN RAIOLA

En zo kunnen we ons niet van de indruk ontdoen dat Ronaldo nu gewoon voor Manchester United had gespeeld indien hij een andere zaakwaarnemer had gehad. Mino Raiola bijvoorbeeld, overtuigde de Mancunians om het transferrecord te breken voor Paul Pogba en leidde ook onder meer Romelu Lukaku naar Old Trafford. Had hij ook CR7 in zijn portefeuille zou United-directeur Ed Woodward naar alle waarschijnlijkheid minstens een bod hebben uitgebracht op de Portugees. Een zoveelste bewijs van de macht van de makelaar in het hedendaagse voetbal ...



Mathieu Thys & Kobe Karpa

LEES OOK: Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

De FIFA moet zich dringend buigen over de groeiende macht van de makelaars ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

37
37
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

40
40
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

24
24
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

118
118
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

23
23
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

33
33
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

169
169
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

527
527
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

161
161
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

67
67
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

429
429
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

199
199
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

523
523
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

496
496
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

477
477
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

351
351
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

186
186
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

585
585
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

266
266
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1017
1017
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

661
661
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

473
473
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

151
151

Meer sportnieuws