In afwachting van het resultaat van de topper tussen Liverpool en Chelsea mag Manchester City zich voorlopig leider in de Premier League noemen. Het versloeg immers Brighton makkelijk met 2-0 en springt zo voorlopig over Liverpool naar de koppositie. Ook Tottenham won makkelijk en komt zo de top vier binnen.
City had weinig problemen met Brighton. Een goal van Sterling voor rust en eentje van Agüero na rust bleken voldoende voor de zege. VIncent Kompany hoefde daarvoor zelfs niet van de bank te komen. Bij Tottenham kwamen de drie Belgen wél aan de aftrap, al werden Vertonghen en Dembélé bij de rust al gewisseld. De Spurs zaten dan al op rozen na twee goals van Kane. Depoitre had bijna de spanning nog teruggebracht, maar zijn knappe volley spatte uiteen op de lat. In de slotfase verijdelde Gazzaniga ook nog een goal van de ingevallen Mbenza.
Tottenham wipt zo naar de vierde plaats doordat Watford de boot inging tegen Arsenal. Pas negen minuten voor tijd kraakte het na een own-goal van Cathcart, enkele minuten later velde Özil definitief het verdict voor Kabasele en co. Denis Odoi kende tenslotte ook geen succes met Fulham, dat met 3-0 verloor van Everton.
Alle uitslagen:
Manchester City - Brighton & Hove Albion 2-0
Huddersfield Town - Tottenham 0-2
Arsenal - Watford 2-0
Everton - Fulham 3-0
Newcastle United - Leicester City 0-2
Wolverhampton - Southampton 2-0
LEES OOK: Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur
Jannick Lanckriet