Coucke wordt hard aangepakt: "Zijn meningen zijn fundamenteel mis"

door
Coucke wordt hard aangepakt:

Marc Coucke en Anderlecht komen donderdag pas in actie in Europa. Ook zij zullen ongetwijfeld een sterke Brugse prestatie hebben gezien op dinsdag. Intussen wordt de Anderlecht-voorzitter met beide voeten op de grond geplaatst in de Belgische pers.

In HLN raadt Stephane Keygnaert Coucke namelijk aan om zich op de achtergrond te houden wat betreft het voetbalspel op zich: “Het wordt ongemakkelijk als Coucke zich ook gediplomeerde voetbalkennis aanmeet, want eenmaal de foute mensen bijgevolg foute inschattingen maken inzake de corebusiness van een voetbalclub, namelijk wat er op het veld gebeurt, gaan die mensen aanleunen bij beslissingen en keuzes die net zo goed een rem leggen op het bedrijf.”

“Vooreerst is Marc Coucke in Europa de enige voorzitter - we hebben het niet over louche eigenaars van clubs in 'bananenrepublieken' - die zich het recht toe-eigent om de prestaties van zijn trainer en van zijn spelers te beoordelen in de vorm van tweets. "Ik betaal, dus ik heb recht op mijn mening", is het al te makkelijke verweer van Coucke.”

De HLN-journalist betrapte Coucke al enkele keren op foute inschattingen: “Maar zijn mening is al eens fundamenteel mis. Tijdens de rust van de wedstrijd op Club Brugge tweette Coucke: "(...) FCB iets sterker, onze piepjonge ploeg nog wat onder de indruk (...)" Terwijl vriend - sportief directeur Luc Devroe, bijvoorbeeld - en vijand het erover eens was dat Anderlecht net wél een goede eerste helft had gespeeld.”

“Net zo goed sloeg Coucke zaterdag in Genk de bal mis met zijn uithaal naar te weinig voetballend vermogen. Hoezo? Anderlecht had 52% balbezit op het veld van de best voetballende ploeg van het moment, 19 doelpogingen tegenover 16 voor Genk, 483 passes tegenover 404 voor Genk, 81% succesvolle passes tegenover 76% voor Genk.”

LEES OOK: Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Moet hij stoppen met Tweeten over een wedstrijd van RSCA?

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

1
1
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

25
25
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

82
82
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

57
57
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

100
100
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

148
148
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

132
132
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

121
121
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

25
25
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

160
160
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

336
336
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

283
283
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

159
159
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

52
52
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

145
145
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

118
118
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

449
449
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

148
148
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

284
284
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

71
71
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

402
402
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

100
100
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

404
404

Meer sportnieuws