Onder impuls van nieuwe voorzitter Marc Coucke gaat de jeugdwerking van RSC Anderlecht momenteel weer door gouden tijden. En dat is ook bij de eerste ploeg merkbaar. Sebastiaan Bornauw en Alexis Saelemaekers zijn bijvoorbeeld twee vaste waarden in de basiself van Hein Vanhaezebrouck.
En dat doet ook de oud-spelers van de recordkampioen deugd. Voormalig Rode Duivel Georges Heylens bijvoorbeeld, schat bovengenoemd duo erg hoog in. "Er is goesting en kwaliteit. Neem nu Bornauw en Saelemaekers: dat zijn prachtige spelers, die nog beter zullen worden. En ze zijn nu al goed genoeg om Anderlecht te doen winnen", klinkt het lovend in Het Laatste Nieuws.
En volgens Heylens is er nog meer mooi volk in aantocht. "Ik ga in het weekend vaak een kijkje nemen bij de jeugd. Wel, er komen straffe kerels aan, hoor. Zelfs als de resultaten uitblijven - waar ik niet in geloof -, dan nog moet Anderlecht doorgaan op dit elan. Dan kan de concurrentie op lange termijn niet meer volgen. Het is nu al zo."
Kobe K