Dé verrassing van de eerste speeldag was SV Zulte Waregem, dat een vernieuwd Standard met 0-1 ging verslaan in eigen huis. Trainer Francky Dury sprak met
Voetbalnieuws.be in het Regenboogstadion, waar de euforie nog te ruiken was: "Standard had het balbezit, maar wij de kansen. We hebben verdiend gewonnen."
"We speelden geen slechte match", begint Dury. "Standard eiste de bal op en in de eerste helft kwamen we onder druk, maar toen Astrit Ajdarevic een vrijere aanvallende rol kreeg, zag het er beter uit voor ons. We zagen wel nog een penalty door de neus geboord, maar protesteren heeft geen zin. Zeker op Sclessin moet je in volle concentratie blijven. Al bij al was dit een verdiende overwinning."
Standard begon met heel wat nieuwkomers aan het seizoen. "Dat kan voor hun misschien een excuus zijn, maar voor ons was het dat niet. Bij mij stonden er geen nieuwe spelers in de basis, maar dat is toeval. We hebben niet veel ingekocht omdat Zulte op de jeugd wil inzetten. Jongeren krijgen hier de kans om te evolueren."
Maar die vaste kern is volgens de oefenmeester niet de sterkte van
Essevee. "Wij hebben lessen getrokken uit de afgelopen jaren. Neem daarbij een goede voorbereiding met gemotiveerde spelers en je bent een team aan het bouwen. Ook de communicatie tussen jong en oud draagt bij tot de evolutie."
Opmerkelijke aanwezige in de selectie van Dury: Habib Habibou. De Fransman keerde nipt terug uit blessure en mocht meteen een kwartier invallen. "Die keuze was inderdaad verrassend, maar dat had meerdere redenen", verklaart Dury aan
Voetbalnieuws.be. "Ten eerste hadden we een klein spelerstekort met de blessure van Jérémy Serwy en daarnaast was ook Ivan Lendric nog niet speelgerechtigd door een juridisch probleem met de FIFA. Met de goede motivatie en training kan Habib een sterk seizoen spelen."
LEES OOK:
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden