EXCLUSIEF: "Kon naar FC Basel, maar Clement wilde niet weten van een vertrek"

door
EXCLUSIEF:

Bij KRC Genk verloren ze met Omar Colley één verdediger aan Sampdoria, Jhon Lucumi verving hem. Voor een andere verdediger zijn het moeilijke tijden in Genk, want hij komt er niet meer aan de bak.


Philippe Clement ziet het momenteel niet echt zitten in Jakub Brabec. De Tsjech komt momenteel niet voor in de plannen van de coach en een vertrek lijkt de beste optie te zijn voor alle partijen. In januari kon Genk Brabec van de hand doen, maar toen wilde Clement hem niet laten gaan. Dat vernamen we van Ondrej Chovanec, de makelaar van Brabec.

Veto van Clement
"Het is geen makkelijk periode voor Jakub. In januari was er nog een aanbod van FC Basel, maar de trainer liet hem niet gaan. Nadien speelde hij geen enkele wedstrijd meer... Jakub werkt keihard om fit te blijven en zijn kans te grijpen, als die er komt. Als die er niet komt, zoeken we naar een oplossing. We moeten de beslissing van de trainer alvast accepteren, want hij is de enige verantwoordelijke voor de ploegopstelling", zegt Chovanec aan onze redactie.

Turkije
Rizespor uit Turkije zou alvast een grote kandidaat zijn om Brabec uit zijn lijden te verlossen. "Dat klopt, zij zijn één van de clubs die concrete interesse hebben."

Genk haalde Brabec twee jaar geleden voor ruim 2 miljoen euro voor de neus van Anderlecht weg bij Sparta Praag. De verdediger was toen ook een vaste waarde in de selectie van Tsjechië, maar door zijn gebrek aan speeltijd is hij die plaats sinds dit jaar kwijtgeraakt.

LEES OOK: ‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

Moet Genk Brabec laten gaan?

Meest recent

Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

0
0
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

20
20
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

8
8
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

130
130
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

88
88
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

77
77
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

46
46
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

105
105
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

31
31
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

314
314
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

46
46
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

134
134
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

53
53
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

308
308
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

610
610
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

122
122
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

626
626
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

41
41
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

21
21
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

204
204
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

350
350
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

234
234
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

927
927
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

146
146

Meer sportnieuws