Zaterdag werken de Rode Duivels een oefenwedstrijd tegen Portugal af, daags nadien zal bondscoach Roberto Martinez zijn definitieve WK-selectie bekend maken. Een aantal spelers lijken nu al echter zeker van hun ticket naar Rusland. Thomas Meunier bijvoorbeeld, is inmiddels uitgegroeid tot één van de vaste waarden.
En dat was in het verleden wel eens anders. Voor het voorbije EK bijvoorbeeld, moest de rechtsback nog vrezen voor zijn plekje. "Twee jaar geleden was ik niet eens zeker van een selectie voor het EK, nu ben ik door mijn prestaties bij de nationale ploeg een van de titularissen, al is dat tussen aanhalingstekens", vertelde hij tegenover Sporza.
Nochtans was Meunier bij Paris Saint-Germain doorgaans bankzitter. Maar daar wist de bondscoach wel raad mee. "Martinez heeft me altijd gezegd dat ik zoveel mogelijk speelminuten moet verzamelen, bijvoorbeeld in de beker, en dat ik moest tonen dat ik een echte concurrent was voor mijn concurrenten. Ik heb gedaan wat ik kon. Tuurlijk is het wat frustrerend als je concurrent altijd speelt, maar Martinez heeft me vertrouwen gegeven."
LEES OOK: Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"
Kobe K