Harbaoui haalt vernietigend uit: "Hij heeft geen ballen aan zijn lijf"

door
Harbaoui haalt vernietigend uit:

Hamdi Harbaoui is momenteel de trotse eigenaar van de Gouden Stier. Door het faillissement van Lierse kan hij zijn leidersplaats in de topschuttersstand komend weekend echter niet verdedigen. Maar de Pro League paste hier een mouw aan door de finale van Play-Off II dan toch op te nemen in het klassement.


Harbaoui kan dus voor de tweede keer topschutter van België worden, maar daar hebben ze in zijn geboorteland blijkbaar weinig aandacht voor. Zo werd de spits door bondscoach Nabil Maloul niet geselecteerd voor het WK, waarin de Tunesiërs het onder meer tegen de Rode Duivels opnemen. "Waarom? Je vraagt mij om het onverklaarbare te verklaren. Wel, het is louter om extrasportieve redenen", wijst Harbaoui in Het Nieuwsblad naar enkele kritische uitspraken die hij een vijftal jaar geleden heeft gedaan.

En volgens de spits zijn die uitspraken blijven hangen bij de Tunesische voetbalbond. "Destijds heeft de bondsvoorzitter spelers opgedragen om mijn verklaringen tegen te spreken. Die man heeft zelfs de media in zijn zak. Tja, het Tunesische voetbal heeft nog steeds af te rekenen met corruptie. Clubs mengen zich in de keuzes, de voetbalbond eveneens, alleen maar uit ­eigenbelang. Maffia, ja. Hoe moet je het anders noemen als de beste spelers niet worden geselecteerd?"

Harbaoui is niet de enige opvallende afwezige in de selectie, denk bijvoorbeeld aan verdediger Aymen Abdenour van Marseille. Daarvoor legt hij de schuld ook deels bij de bondscoach. "Europese bondscoaches, zoals Georges Leekens en Henryk Kasperczak, hebben zich daar nooit wat van aangetrokken. Die riepen me op. Maar de huidige coach, Nabil Maaloul, heeft niet de ballen aan zijn lijf om tegen de eisen van de federatie te gaan."

LEES OOK: Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Wie wordt volgens u de zwaarste tegenstander van de Belgen?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

124
124
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

61
61
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

69
69
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

34
34
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

153
153
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

255
255
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

79
79
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

150
150
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

482
482
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

115
115
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

208
208
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

403
403
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

198
198
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

63
63
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

265
265
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

31
31
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

263
263
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

221
221
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

80
80
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

176
176
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

523
523
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

89
89
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

157
157
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

111
111

Meer sportnieuws