Klasbak! Mertens brengt beelden liefdadigheidswerk naar buiten

door
Klasbak! Mertens brengt beelden liefdadigheidswerk naar buiten

Dries Mertens is één van de absolute sterspelers van Napoli en komt daarom natuurlijk veel in het nieuws, maar ook naast het veld is de kleine Belg bijzonder goed bezig.


Het Italiaanse medium Corriere della Sera onthult donderdag dat Mertens veel bezig is met liefdadigheid. Mertens bekommert zich vooral om de daklozen in Napels. "Verkleed met een pet en een donkere bril koopt Dries vaak pizza's voor daklozen. Hij gaat altijd naar verschillende delen van Napels. Plaatsen waar niemand hem herkent en niemand droomt van een selfie", schrijft het medium.

"In de stilte van de avond zorgt hij voor liefde en barmhartigheid. Hij wil warmte geven aan de mensen van de stad die hem heeft aanvaard." Verder bezoekt Mertens vaak ziekenhuizen. "Op Instagram publiceert hij bijna alles: de kleedkamer, de ontmoetingen met vrienden, feestjes. Maar er is geen spoor van zijn liefdadigheidswerk. Hij zamelt ook kleren in voor kinderen en gaat naar ziekenhuizen om shirts en gadgets te geven aan zijn fans. En het dierenasiel in Ponticelli niet te vergeten. Dat zou gaan sluiten zonder hun hulp. Mertens is een engel, die ook nog goed kan voetballen."

UPDATE 02/03
Tot dusver hield Mertens zijn liefdadigheidswerk dus stil voor het grote publiek, maar daar is nu verandering ingekomen. Na de publicatie van het Italiaanse medium besloot hij een video van zijn werk te delen. "Het was niet de bedoeling om deze beelden op sociale media te zetten, maar ik hoop dat ik jou hiermee kan inspireren om hetzelfde te doen", klonk het bijschrift. Een klassegebaar van de immer populaire Rode Duivel.

LEES OOK: 'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

Profvoetballers zouden contractueel verplicht moeten worden zich in te zetten voor een goed doel ..

Meest recent

Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

77
77
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

77
77
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

96
96
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

317
317
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

216
216
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

239
239
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

46
46
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

568
568
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

184
184
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

101
101
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

32
32
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

407
407
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

188
188
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

603
603
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

78
78
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

116
116
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

376
376
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

262
262
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

547
547
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

221
221
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

658
658
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

297
297
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

821
821
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

218
218

Meer sportnieuws