Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

door
Zulte en Waasland-Beveren doen gouden zaken, ook Oostende mag vieren

Zulte Waregem heeft onderin een gouden zaak gedaan door te gaan winnen op het veld van een ondermaats KV Mechelen. Voor Malinwa is het nu helemaal vijf voor twaalf gezien het loodzwaar programma dat de ploeg van Jankovic nog te wachten staat. In de strijd om Play-Off I boekte het Waasland-Beveren van Sven Vermant een belangrijke zege tegen STVV, Oostende won dan weer de clash met KV Kortrijk.

Vernieuwd Malinwa geeft niet thuis

KV Mechelen begon met een handvol nieuwe spelers aan het duel met Zulte Waregem. Ook de ploeg van Francky Dury had een paar belangrijke transfers gedaan met onder meer Marcq en Harbaoui, het geraamte van de ploeg bleef echter grotendeels hetzelfde. Wie een stormloop van de thuisploeg verwachtte kwam echter bedrogen uit, het was Essevee dat het beste van start ging en via het duo Harbaoui-De Pauw een eerste uitstekende kans kreeg, die laatste besloot op Coosemans. Aan de overzijde bleef  het gevaar beperkt tot één schuiver van Beciraj, er was echter al gefloten voor buitenspel. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft werd het spel er niet beter op, beide ploegen beperkten zich tot risicoloos voetbal en creëerden nauwelijks een kans. Vooral het schrijnend gebrek aan dadendrang bij KV Mechelen viel op, Bossut moest van heel de wedstrijd geen bal pakken. In de laatste tien minuten kende deze wedstrijd dan toch nog een winnaar toen De Fauw en nieuwkomer Harbaoui twee fraaie assists van Coopman afwerkten. Een verdiend loon voor een onmachtig KV Mechelen dat zich stilaan echt zorgen moet maken. Van de nieuwkomers kon niemand zich onderscheiden.

Vermant kent droomdebuut

Sven Vermant stond voor zijn vuurdoop als coach van Waasland-Beveren. Na een matige openingsfase barstte de wedstrijd rond het kwartier helemaal los. De thuisploeg kwam op voorsprong via een own-goal van Goutas en even later stond het al 2-0 toen Boljevic na een knappe counter goed afwerkte. Vetokele bracht echter meteen terug spanning in de wedstrijd met de aansluitingstreffer: 2-1.
Toen De Norre op het uur hands beging kwam de videoref tussen en mocht Thelin er vanop de stip 3-1 van maken. Meteen de genadeslag voor STVV dat voorlopig uit de top-zes valt.

Oostende speelt zich helemaal veilig

KV Kortrijk begon uitstekend aan de kust, maar kreeg tegen een heel efficiënt KV Oostende het deksel op de neus. Eerst mocht Tomasevic op een corner vrij inkoppen: 1-0 en na goed twintig minuten spelen lukte Lombaerts, eveneens na een hoekschop, ook zijn eerste doelpunt in Oostendse loondienst. Op het halfuur bracht Chevalier de bezoekers weer in de wedstrijd met een fraai doelpunt.

De bezoekers verdienden na de pauze meer, maar de gelijkmaker kwam er uiteindelijk niet meer. Zo doet de ploeg van De Boeck een slechte zaak met het oog op Play-Off I, de thuisploeg vindt weer aansluiting bij de ruime middenmoot.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Zal KV Mechelen zich redden?

Meest recent

Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

31
31
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

92
92
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

431
431
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

100
100
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

28
28
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

251
251
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

160
160
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

650
650
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

238
238
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

313
313
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

185
185
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

98
98
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

572
572
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

245
245
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

120
120
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

536
536
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

456
456
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

677
677
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

252
252
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

528
528
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

354
354
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

96
96
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

563
563
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

389
389
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

114
114

Meer sportnieuws