Bondscoach Bert van Marwijk was nog hoopvol dat Arjen Robben mogelijk in actie kon komen tegen Finland. Bayern München, de werkgever van de international, denkt niet dat de linkspoot zo snel hersteld en houdt zelfs rekening met een langere absentie.
Robben is niet opgeroepen voor Nederland, omdat hij teveel last heeft van een schaambeenonsteking. "Hij wilde ontzettend graag komen", vertelde Van Marwijk over de situatie van Robben. "Maar heeft zoveel liespijn dat hij dit weekeinde ook niet speelt. Het is een gevaarlijke blessure, omdat het chronisch kan worden."
Van Marwijk heeft stille hoop dat Robben nog kan worden ingezet tegen Finland. "Mocht hij zodanig herstellen, dan kan dat", aldus een hoopvolle bondscoach, die PSV-speler Jeremain Lens als vervanger heeft opgeroepen. Bayern München sluit een snelle rentree echter zo goed als uit. Trainer Jupp Heynckes is angstig en heeft daarom om de tafel gezeten met Robben.
Ook fysiotherapeut Fredi Binder en clubarts Hans-Wilhelm Müller-Wolhfahrt waren aanwezig bij dat gesprek. Op 10 september hoopt Bayern München weer over Robben te beschikken, maar houdt ook rekening met een langere absentie. Holger Badstuder, die afgelopen seizoen dezelfde blessure had, was destijds twee maanden uit de roulatie.