Dat de Belgische voetbalbond op zoek is naar een nieuwe bondscoach, is nu ook in het buitenland bekend. De naam van Eric Gerets klinkt momenteel het luidst en daar is ook de Marokkaanse bond, waar Gerets nog tot 2014 onder contract staat, van op de hoogte. De Limburger liet al weten zijn contract niet te willen verbreken, toch houdt de Marokkaanse bond de KBVB niet tegen om met
De Leeuw te praten. "Als de Belgische bond wil praten met Gerets, moeten ze ons dat laten weten."
Het Laatste Nieuws was aanwezig op de persconferentie waarin Gerets zijn selectie bekend maakte voor twee
WK-kwalificatiewedstrijden die in juni op het programma staan. Uiteraard polste de krant bij de Marokkaanse bond of Gerets beschikbaar is. "Officieel hebben wij niks gehoord van de Belgische bond. We zijn tevreden over Gerets. Hij is een vader voor de spelers, maar hij kan ook streng en charismatisch zijn."
Toch lijkt men bij Marokko er niet helemaal gerust op, hoewel Gerets zelf al meldde zijn contract uit te doen. "We hebben bij de bond wel vergaderd over het verhaal in België, maar we reageren niet op geruchten." Al staan ze wel open voor communicatie. "Wij zijn volwassen mensen. Als de Belgische bond wil praten met Gerets, moeten ze ons dat laten weten", zei de woordvoerster van de Marokkaanse voetbalbond.
Gerets begon aan zijn eerste grote avontuur bij Marokko tijdens de Africa Cup, begin dit jaar.
De Leeuwen van de Atlas werden echter vroegtijdig uitgeschakeld, waardoor Gerets heel wat kritiek naar zijn hoofd kreeg geslingerd door pers en publiek. Die kritiek zou, mits slechte resultaten tegen Gambia en Ivoorkust, alleen maar groter worden. Ook Gerets' salaris is een discussiepunt bij de meeste fans. Hij kan echter rekenen op steun vanuit de bond en van koning Mohammed VI.
LEES OOK:
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon