Club zou ook nog azen op een Italiaans talent. Het zou interesse tonen in Nevio Carrafiello, een 17-jarige aanvaller van Salernitana en Italiaans jeugdinternational. Ook PSV zou hem willen.
Anderlecht heeft de 17-jarige Hannes Delcroix tot 2020 aan zich gebonden. De centrale verdediger maakte deze maand op stage een uitstekende indruk op René Weiler.
Het was trouwens de Zwitser die ervoor zorgde dat Salvatore Sirigu niet naar het Astridpark kwam. Anderlecht had een akkoord met PSG en de speler, maar Weiler stelde zijn veto.
Het contract voor Delcroix kan misschien ook gevolgen hebben voor Michaël Heylen. De verdediger, die op dit moment uitgeleend wordt aan Westerlo, geeft aan dat hij komende zomer ofwel een contractverlenging, ofwel een transfer wil.
Een transfer komt er normaal gezien nu al voor Stephane Badji. De Senegalees werd aangeboden bij Angers.
AA Gent blijft maar gaan op de transfermarkt. Het rondde woensdag de komst van Yuya Kubo af. Gent zou een recordbedrag van 3,5 miljoen euro op tafel gelegd hebben voor de aanvaller van Young Boys Bern.
Het volgende doelwit van de Buffalo’s is Samuel Gigot. Om de verdediger bij KV Kortrijk weg te kapen zou Gent bovenop een transfersom ook Jérémy Taravel in de deal willen betrekken. Die is ongelukkig omdat hij te weinig aan spelen toekomt.
Behalve Taravel zou er nog verdedigende versterking neerstrijken in Kortrijk. Vladimir Kovacevic, een 24-jarige Serviër van Vojvodina, zou in het Guldensporenstadion neerstrijken.
Het lijkt alsmaar waarschijnlijker dat Leon Bailey de komende dagen KRC Genk zal verlaten. De Jamaicaan stuurde opnieuw zijn kat naar de training en Hull City bevestigde dat het geïnteresseerd is. Bayer Leverkusen dreigt wel af te knappen op de houding van stiefvader Craig Butler, die een deel van de transfersom zou opeisen.
De Limburgers zouden wel nog een middenvelder willen aantrekken. Het liet zijn oog vallen op Pierre Desiré Zebli, een 19-jarige Ivoriaan van Perugia.
Standard versterkte zich woensdag met Danilo Barbosa, die voor de rest van het seizoen gehuurd wordt van Sporting Braga. Ook Franko Andrijasevic, een offensieve middenvelder van Rijeka, zou nog op de radar staan. Maar ook bij Anderlecht denken ze aan hem. De kans lijkt wel klein dat hij deze maand nog verkast.
Daarnaast staan nog enkele spelers op vertrekken in Luik. Beni Badibanga wordt wellicht uitgeleend aan Roda JC, Jean-Luc Dompé zou liever in de Franse tweede klasse aan de slag gaan dan bij Waasland-Beveren. William Soares is al weg, hij keerde terug naar Hapoel Be’er Sheeva.
BUITENLAND
Komt er eindelijk een doorbraak in het dossier van Nicolas Lombaerts? Zenit Sint-Petersburg zou alvast van plan zijn om een nieuwe centrale verdediger aan te trekken. Het bood acht miljoen euro voor Andrea Ranocchia (Inter Milan). De Italiaan zou wel geen trek hebben in een transfer naar Rusland.
Bij Standard kon Birkir Bjarnason nooit potten breken, maar nu heeft de Ijslandse middenvelder wel een mooie transfer versierd. Hij verkast voor zes miljoen euro van FC Basel naar Aston Villa.LEES OOK: AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis
Jannick Lanckriet