Eind vorige week bereikten Beerschot en de Nederlandse trainer Adrie Koster een akkoord voor de komende twee voetbalseizoenen. De 57-jarige Nederlander staat bekend van zijn periode bij
Club Brugge en om het brengen van mooi en verzorgd voetbal. Beerschot-voorzitter Patrick Vanoppen licht zijn keuze voor de Nederlander toe.
Koster zal vanaf midden juni, wanneer de voorbereiding op het voetbalseizoen 2012-2013 van start gaat, aan de slag gaan bij de club uit het Antwerpse. Voorlopig leidt assistent-trainer Wim De Corte de trainingen en wedstrijden van Beerschot in play-off II.
"We hebben ons met Beerschot tot doel gesteld om fysiek, modern en intelligent te voetballen. Daarbij moeten we voluit durven opteren voor de aanval", verklaart voorzitter Vanoppen zijn keuze voor de Nederlandse oefenmeester. Koster zelf liet onlangs in een interview met
Voetbal International nog optekenen wat voor voetbal de Nederlander met zijn ploeg wil brengen. "Ik hou van voetbal waarbij we zelf het initiatief nemen. Wij moeten bepalen wat er gebeurt op het veld, dat laten we niet afhangen van de tegenstander. Aan die opvattingen doe ik weinig concessies. Ik ben eigenwijs, sommigen zeggen stronteigenwijs."
"Ik ben ervan overtuigd dat Adrie Koster de juiste man op de juiste plek is om met deze club stappen te zetten richting subtop in België", stelt Vanoppen. "Hij staat ook bekend als een trainer die heel goed met de jeugd kan omgaan en die geregeld een getalenteerde jongen durft te lanceren in het eerste elftal. Dat is de weg die we met Beerschot willen opgaan", besluit de falmboyante Beerschot-voorzitter.
LEES OOK:
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt