De tweede kans voor Genk was ook raak. Leon Bailey stuurde Thomas Buffel op weg naar doel en de ervaren rot scoorde de 2-0. KV Oostende leek alweer op een frustrerende avond af te stevenen. De bezoekers probeerden de bakens nog te verzetten en toonden wilskracht en gingen op zoek naar de aansluitingstreffer. Beide ploegen waren voor de rust nog gevaarlijk, maar de 2-0 bleef na 45 minuten op het bord staan.
In de tweede helft lag het tempo niet al te hoog. De kustploeg probeerde wel, maar Genk controleerde eenvoudig. Yves Vanderhaeghe hoopte met de inbreng van Yassine El Ghanassy voor meer doelgevaar te zorgen. Fernando Canesin zorgde er eindelijk voor, maar het schot van de Braziliaan ging naast.
Genk speelde geen al te beste tweede helft en kreeg ook geen deftige kans bij elkaar gevoetbald. Zo keken we naar een niet al te hoogstaande partij. Mbwana Samatta, enkele seconden op het veld, scoorde de 3-0 en invaller zette na slap verdedigen van Rozehnal nog de zware 4-0 op het scorebord.
Scoreverloop:
1-0 (12') Alejandro Pozuelo
2-0 (21') Thomas Buffel
3-0 (77') Mbwana Samatta
4-0 (85') Neeskens KebanoLEES OOK: ‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’
Claudio Reulens