De bezoekers moesten het spel ondergaan. Toch kregen ze via Tim Matthys een goede kans, maar Wilfried Dutoit redde. Even later kreeg STVV een strafschop. Benito Raman zette zich achter de bal, maar Gillet redde zijn zesde strafschop van het seizoen.
Aan de overzijde kreeg Mechelen geen strafschop na een duidelijke fout van Bagayoko op Verdier. De bezoekers herpakten zich en waren nu de betere ploeg. Bij de rust stond het 0-0.
Na de rust was Hanni meteen gevaarlijk. Dutoit lette goed op. De verdiende treffer kwam er uiteindelijk wel. De Petter werd op een hoekschop alleen gelaten en hij zette de 0-1 op het bord.
De thuisploeg had het zeer lastig om voor gevaar te zorgen in de tweede helft. Proschwitz knalde nog eens naast. Bagayoko kreeg nog een tweede gele kaart en dus rood. Hanni zorgde nog voor 0-2 en Claes zelfs voor de 0-3.
Scoreverloop:
0-1 (53') Steven De Petter
0-2 (89') Sofiane Hanni
0-3 (91') Glenn ClaesLEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”
Claudio Reulens