De wedstrijd begon aan een vrij gezapig tempo, een goede organisatie stond centraal bij beide teams. Het was de thuisploeg dat het balbezit opeiste en het meeste initiatief toonde. Na 13 minuten resulteerde dat in een stafschop na een fout van Cuevas op Pollet. Goaltjesfief Perbet legde aan, maar Dutoit ging goed plat en tikte de penalty uit zijn goal.
De gegeerde doelman, die kan rekenen op Spaanse interesse, wist wat later zijn marktwaarde nog wat op te drijven. Pollet devieerde knap en in één tijd, de redding van Dutoit was mogelijk nog mooier. Het duurde een half uur voor STVV ook eens gevaarlijk kon zijn. De schuiver van Mahlangu ging voorlangs.
Charleroi bleef met voorsprong de beste ploeg, maar scoren lukte niet meer voor de rust. Dat had maar met één man te maken: William Dutoit. Pogingen van Saglik en Pollet brachten hem niet in de problemen, na een kopbal van Perbet moest hij wel alles uit de kast halen.
Tijdens de rust werden geen wissels doorgevoerd. Ook het spelbeeld bleef hetzelfde. De mee opgerukte Dorian Dessoleil kon koppen, opnieuw pakte Dutoit uit met een fantastische reflex. STVV antwoordde via een counter, maar Rherras mikte op Penneteau.
De wedstrijd zat helemaal op slot, ook de debuten van Dussaut, Benavente en Soumahoro veranderden daar weinig aan. Ndongala kreeg nog een grote kans maar hij trapte over. In de extra tijd was ook Soumahoro nog gevaarlijk, Penneteau hield stand. Opsteker voor STVV was wel de invalbeurt van Sascha Kotysch, de verdediger stond bijna een jaar geblesseerd aan de kant.
De wedstrijd eindigde zoals ze begonnen was en dus moesten beide ploegen vrede nemen met een punt. De Kanaries mochten daar vooral matchwinnaar Dutoit voor danken. De Zebra's vallen weer uit de top 6, STVV staat tiende.
Scoreverloop
/
Bijzonderheden
(13') Dutoit stopt strafschop van PerbetLEES OOK: Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee
Kobe K