Het doek is gevallen voor Michael Oenning als trainer van Hamburger SV. De oefenmeester wordt verantwoordelijk gehouden voor de dramatische seizoensstart die
Die Rothosen meemaken. HSV staat na zes speelronden met één punt onderaan in de Bundesliga.
Rodolfo Cardoso zal de taken van Oenning op interim-basis overnemen. Technisch directeur Frank Arnesen verklaarde op het digitale huis van de club dat het wel de bedoeling is dat er al gauw een definitieve opvolger gevonden zal worden.
"We zijn de afgelopen dagen tot de conclusie gekomen dat het beter is dat de wegen van HSV en trainer Oenning zullen scheiden. We zullen ons per direct gaan bezighouden met het zoeken naar een nieuwe oefenmeester. Tot die tijd heeft Cardoso onze volledige steun."
Afgelopen weekeinde verloor HSV in eigen huis met 0-1 van het verrassend goed presterende Borussia Mönchengladbach. De ploeg uit Hamburg viel vooral op door onzeker voetbal te vertonen en door een kwetsbare defensie. HSV kreeg namelijk al zeventien tegendoelpunten te verwerken.