In zijn derde seizoen in het eerste elftal moet Youri Tielemans helemaal ontploffen bij
Anderlecht. Met twee belangrijke goals in de eerste twee competitiewedstrijden is de middenvelder alvast goed begonnen. Jean Kindermans ziet daar een belangrijke reden voor.
"Het helpt dat hij niet meer naar school moet. Als een speler alles op het voetbal kan zetten, verandert er veel. Voetbal wordt niet alleen met de voeten gespeeld, het mentale aspect is ook heel belangrijk. Doordat hij niet meer aan school hoeft te denken, zal hij veel meer mentale rust genieten", steekt het hoofd opleidingen van
Paars-Wit van wal in
Sudpresse.
Volgens Kindermans moet Tielemans dit seizoen op de Gouden Schoen mikken. "Die persoonlijke bekroning moet een doel zijn voor hem. Of hij daarna aan het EK zal meedoen? Het is nog vroeg voor hem, maar als hij zo voort doet, is het niet onmogelijk. De bondscoach heeft veel opties op het middenveld, maar als hij week na week blijft presteren, kan hij in aanmerking komen. Net als Dendoncker."
LEES OOK:
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"