Club Brugge heeft voor het eerst in 19 competitieduels nog eens verloren. KV Kortrijk diende Club een 2-0-nederlaag toe. Club wist in zeven wedstrijd in het Guldensporenstadion amper één keer te winnen de laatste jaren.
Anderlecht kan naderen tot op vier punten van de Bruggelingen, terwijl KVK zich (even) op een tweede plaats nestelt.
Kortrijk begon gretig en zette hoog druk en daarmee had Club het lastig. De eerste kans was voor Stijn De Smet, maar Mathew Ryan pareerde. De bezoekers reageerden met afstandsschoten van Victor Vazquez en Ruud Vormer, maar uitgespeelde aanvallen speelde het niet bijeen. Ivan Santini profiteerde van slecht positiespel van Timmy Simons en lanceerde Thomas Matton, die door de benen van Ryan schoof.
Vlak voor het halfuur kreeg Club een eerste uitgespeelde kans. Vazquez lanceerde Tom De Sutter, maar Laurent Henkinet zat er nog net tussen. De daaropvolgende hoekschop was een uitstekende gelegenheid voor José Izquierdo, maar de bal kwam iets achter hem en hij vlamde hoog over. Vlak voor de rust kreeg de Colombiaan de kans op de gelijkmaker. Hij kwam naar binnen en krulde tegen de deklat. De rebound was voor Nikola Storm, die De Sutter bediende, maar de ex-spits van Anderlecht trapte over.
José Izquierdo wrong enkele kansen de nek om.
De tweede helft begon met een dikke kans voor Club, maar Izquierdo liet de gelijkmaker liggen. Nadien viel het spel wat tegen en was het vooral een fysieke strijd. Bij wijlen sukkelde Blauw-Zwart in de defensie, waardoor KVK af en toe nog eens een kans kreeg. Vormer infiltreerde aan de overkant in de zestien, kreeg de bal ingespeeld door Vazquez, maar besloot voorlangs.
De laatste tien minuten ging Club gaan drukken en zwiepte het ballen voor doel. Gedoz had een schietkans, maar geraakte niet voorbij zijn belager. Ook met zijn hoofd wist hij niet te scoren, want hij kopte een vrijstaande kans over. Kortrijk kwam er weinig uit, maar Robert Klaasen wist Ryan nog even te testen met een indraaiende bal. De Australische goalie liet zich niet verschalken. Brandon Mechele beging nog een penaltyovertreding en Benoît Poulain ramde de 2-0-eindstand tegen de touwen.
Scoreverloop:
1-0 (11’) Thomas Matton
2-0 (95') Benoît Poulain (strafschop)
LEES OOK:
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind