Lierse en Lokeren hebben de zeventiende speeldag afgesloten met een gelijkspel. Lierse kwam al heel snel op 1-0, maar de bezoekers zetten nog voor de rust de bordjes gelijk. Lierse maakte het meest aanspraak op de zege, al zat het venijn in de staart met voor elk team nog één grote kans op de zege. Geen van beiden wist die kans te verzilveren, dus was een 1-1-gelijkspel het resultaat.
De wedstrijd begon spectaculair met meteen een doelpunt voor Lierse. Ayub Masika ging wandelen door de Lokerse defensie en speelde Dorge Kouemaha aan. De ex-spits van
Club Brugge infiltreerde door het centrum en knalde raak. Lokeren had het moeilijk om de wet te dicteren, maar de gelijkmaker viel toch. Mbaye Leye was prima voor zijn belager gekropen en duwde het leer binnen. Lierse monopoliseerde na de gelijkmaker de bal, al wist het geen kansen te creëren.
Tien minuten na de rust was het Mijat Maric die bijna voor de 1-2 tekende, maar Koen Persoons stond in de weg. Aan de overzijde kreeg Lierse twee puike kansen. Hamari Traore en Wamberto Wanderson waagden hun kans, maar Barry Boubacar Copa had in eerste instantie een puike reflex in huis en op de poging van Wanderson waren de vuisten voldoende om te pareren.
Mbaye Leye vierde zijn doelpunt.
Lierse bleef maar drukken en verdiende de voorsprong, maar die kwam er niet. Lokeren speelde enorm slordig en dat brak hen bijna zuur op. Alhassane Keita omspeelde Copa, maar Alexander Scholz bracht redding met een tackle op de doellijn. Lierse probeerde nog wel een vuist te maken en trok nog ten aanval, maar verder dan enkele gevaarlijke voorzetten in de zestien kwam het niet. In de laatste minuut mocht Nill De Pauw nog afstormen op Bajkovic, maar die laatste redde een punt voor Lierse. In de extra tijd trof Arjen Swinkels nog de deklat. Lokeren laat zo de kans op de derde plaats liggen en blijft vierde.
Scoreverloop:
1-0 (01’) Dorge Kouemaha
1-1 (14’) Mbaye Leye
LEES OOK:
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'