FC Twente en FC Groningen hebben elkaar woensdagavond op 1-1 gehouden. De gasten hadden gedurende de wedstrijd weliswaar het meeste balbezit, maar de grootste kansen van de wedstrijd werden gecreëerd door de thuisploeg. Krisztián Adorján en Dusan Tadic waren de doelpuntenmakers.
Twente begon verdedigend slap aan het duel. Dit resulteerde ervoor dat de gasten uit Enschede na vijf minuten voetbal tegen een 1-0 achterstand. Dico Koppers liet zich aftroeven door Hans Hateboer, waarna de bal op het hoofd kwam van Krisztián Adorján. De Hongaar kopte de bal over de achterlijn en zorgde er zo dus voor dat de thuisploeg op voorsprong kwam. Veel kansen werden er in de rest van het eerste bedrijf niet gecreëerd.
De Tukkers hadden weliswaar het meeste balbezit, maar namen Groningen-doelman Marco Bizot niet echt onder vuur. De thuisploeg daarentegen kwam er een aantal malen gevaarlijk uit, maar konden geen echte schoten produceren. Aan de kant van Twente had Dusan Tadic een moeilijke eerste helft. De vleugelspeler kreeg nauwelijks ruimte, maar werd wel vaak gezocht door zijn medespelers. Bij het aanbreken van de rust stond er een 1-0 tussenstand op het scorebord.
Groningen kreeg in de eerste minuten na de pauze een goede mogelijkheid via Michael de Leeuw. De aanvaller stond geheel vrij, maar wist niet goed om te gaan met de voorzet van Filip Kostic. Twente, dat in de openingsfase van het tweede bedrijf het meeste balbezit had, kreeg een dot van een kans via Youness Mokthar, maar in vrijstaande positie – na een mooie aanval – mikte hij de bal ver naast het doel.
De gasten hadden in het restant van de tweede helft weliswaar het meeste balbezit en zetten de thuisploeg bij tijd en wijle met de rug tegen de muur. Twente kwam echter niet door de Groningse muur heen en moest oppassen dat het in de omschakeling geen doelpunt om de oren kreeg. Bijna leek de equipe uit de Euroborg de voorsprong te vergroten, maar Tjaronn Chery miste na een goede actie van Kostic.
Waar Groningen niet wist te scoren, daar zorgde Dusan Tadic er na 77 minuten spelen voor dat de man achter het scorebord weer aan het werk moest. In de drukte zorgde hij er met een intikker voor dat de ploeg uit het oosten van Nederland op gelijke hoogte kwam. De
Trots van het Noorden kwam er niet meer echt uit na de treffer – al kreeg invaller Richairo Zivcovic nog een grote kans, maar helaas voor de ploeg van trainer Erwin van de Looi gleed hij na een goede controle uit. Twente wist ondanks balbezit ook niet meer te scoren, waardoor het bij 1-1 bleef.
Scoreverloop:
1-0 (05') Krisztián Adorján
1-1 (77') Dusan Tadic