Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht nog enkele smaakmakers vertrekken en willen vooral voor Kos Karetsas de jackpot vangen. Maar daarnaast staat Genk ook op het punt om een fraaie inkomende transfer te doen.
LEES OOK: 'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'
Genk heeft akkoord over DurosinmiDe voorbije weken was Genk nog op zoek naar een spits, want dat bleek vorig seizoen een knelpuntpositie. Jusef Erabi viel door de mand en is intussen alweer vertrokken, terwijl Robin Mirisola en Aaron Bibout nog jong zijn en niet helemaal klaar bleken om het volle gewicht te dragen.
Genk bleek ook bereid om ver te gaan voor zijn nieuwe nummer negen. De voorbije dagen bleek een recorddeal in de maak en die komt nu alsmaar dichterbij. De Italiaanse transferspecialist Gianluca Di Marzio meldt dat Genk een akkoord bereikt heeft met Pisa over de transfer van Rafiu Durosinmi.
Deal breekt alle records
De 23-jarige Nigeriaan moet maar liefst 10,5 miljoen euro gaan kosten. Die som kan bovendien met bonussen nog verder oplopen, terwijl Pisa ook nog recht heeft op 10 procent bij een eventuele doorverkoop. Daarmee gaat het vorige Genkse transferrecord - 7 miljoen euro voor Theo Bongonda - ruimschoots van de tabellen.
Dat betekent dat enkel de laatste details met de speler nog afgerond moeten worden voor de transfer een feit is. Voor Durosinmi wordt Genk een nieuwe kans, nadat hij zich afgelopen seizoen bij Pisa niet kon doorzetten. Hij scoorde amper één keer en zijn team degradeerde uit de Serie A. Voordien maakte hij wel indruk bij Viktoria Plzen.
Jannick Lanckriet