Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

902 stemmen
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo mogelijk nog straffere prestatie gezorgd. In hun zestiende finale tegen Senegal haalden ze ook een 0-2-achterstand nog op, maar dat op veel dramatischere wijze.

Tot de 85ste minuut keken de Duivels immers nog tegen een dubbele achterstand, maar dankzij late goals van Lukaku en Tielemans sleepten ze op de valreep nog verlengingen uit de brand. Daarin maakten ze ook al op het einde het verschil, met een strafschopgoal van Tielemans in de 125ste minuut.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

Garcia slachtoffert zijn sterren

Maar die straffe comeback neemt niet weg dat de Duivels daarvoor weer lange tijd teleurstelden. Rudi Garcia hield vast aan het elftal dat Nieuw-Zeeland van de mat geveegd had, maar dat pakte niet goed uit. Waarna de bondscoach verbaasde door zijn grote namen snel naar de kant te halen.

Bij de rust werd Charles De Ketelaere al geslachtofferd voor Romelu Lukaku, waarna Garcia zich de woede van de natie op de hals haalde door nog voor het uur ook Kevin De Bruyne én Jérémy Doku te wisselen. Kort na het uur moest ook Hans Vanaken plaats maken.

Doku en Vanaken krijgen rekening gepresenteerd

Zeker die laatste drie zouden in de achtste finale tegen de Verenigde Staten weleens voor hun basisplaats kunnen moeten vrezen, oppert Peter Vandenbempt. "Ik ben heel benieuwd welke conclusies de bondscoach straks met een frisse blik rond enkele vaste titularissen gaat trekken", aldus de analist bij Sporza.

Voor twee van hen heeft hij slecht nieuws. "Gaat De Bruyne blijven staan? Het is de beste middenvelder die ons land ooit gehad heeft. Alleen haalt hij op dit moment echt zijn niveau niet. Topsport is soms bikkelhard, maar het lijkt me een brug te ver om hem meteen op de bank te zetten", oordeelt hij. "Vanaken en Doku zullen volgens mij wel de rekening gepresenteerd krijgen."

Zou je het begrijpen als Doku en Vanaken tegen de VS op de bank zitten?

Meest recent

PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

0
0
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

55
55
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

74
74
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

52
52
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

144
144
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

369
369
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

101
101
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

168
168
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

337
337
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

78
78
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

536
536
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

47
47
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

223
223
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

49
49
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

236
236
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

401
401
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

902
902
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

507
507
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

165
165
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

485
485
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

271
271
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

760
760
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

196
196
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

708
708

Meer sportnieuws