De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo mogelijk nog straffere prestatie gezorgd. In hun zestiende finale tegen Senegal haalden ze ook een 0-2-achterstand nog op, maar dat op veel dramatischere wijze.
Tot de 85ste minuut keken de Duivels immers nog tegen een dubbele achterstand, maar dankzij late goals van Lukaku en Tielemans sleepten ze op de valreep nog verlengingen uit de brand. Daarin maakten ze ook al op het einde het verschil, met een strafschopgoal van Tielemans in de 125ste minuut.
LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"
Garcia slachtoffert zijn sterrenMaar die straffe comeback neemt niet weg dat de Duivels daarvoor weer lange tijd teleurstelden. Rudi Garcia hield vast aan het elftal dat Nieuw-Zeeland van de mat geveegd had, maar dat pakte niet goed uit. Waarna de bondscoach verbaasde door zijn grote namen snel naar de kant te halen.
Bij de rust werd Charles De Ketelaere al geslachtofferd voor Romelu Lukaku, waarna Garcia zich de woede van de natie op de hals haalde door nog voor het uur ook Kevin De Bruyne én Jérémy Doku te wisselen. Kort na het uur moest ook Hans Vanaken plaats maken.
Doku en Vanaken krijgen rekening gepresenteerd
Zeker die laatste drie zouden in de achtste finale tegen de Verenigde Staten weleens voor hun basisplaats kunnen moeten vrezen, oppert Peter Vandenbempt. "Ik ben heel benieuwd welke conclusies de bondscoach straks met een frisse blik rond enkele vaste titularissen gaat trekken", aldus de analist bij Sporza.
Voor twee van hen heeft hij slecht nieuws. "Gaat De Bruyne blijven staan? Het is de beste middenvelder die ons land ooit gehad heeft. Alleen haalt hij op dit moment echt zijn niveau niet. Topsport is soms bikkelhard, maar het lijkt me een brug te ver om hem meteen op de bank te zetten", oordeelt hij. "Vanaken en Doku zullen volgens mij wel de rekening gepresenteerd krijgen."
Jannick Lanckriet