Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze bedrijven, daarnaast speelde hij ook een opmerkelijke hoofdrol in het VTM-programma 'Mijn Restaurant'. De Anderlecht-eigenaar deed nu een groot geheim uit de doeken.
LEES OOK: Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap
Sportieve zorgen bij AnderlechtCoucke glunderde de laatste dagen op Instagram. Dat had alles te maken met de tijd die hij met zijn vrouw en dochters kon doorbrengen, tijdens de feestdagen.
Tegelijkertijd liep het bij Anderlecht de voorbije weken stroef. Paars wit sprokkelde amper 4 punten op 12 en trok met een wrang gevoel richting 2026. De resultaten stonden in schril contrast met de ambities van de club en zorgden voor gemor bij de achterban. Bij andere bedrijven van Coucke loopt het gelukkig wel goed.
Succes op zijn eigen ritme
In een openhartig gesprek bij HLN, samen met goede vriend Jan Boone (CEO Lotus Bakeries) deed Coucke uit de doeken wat het 'grote geheim' is achter zijn zakelijk succes.
Hij heeft altijd resoluut zijn eigen ritme gevolgd en weigerde zich te schikken naar klassieke werkuren. Ochtenden zijn voor hem heilig en vooral bedoeld om rustig mails te lezen en het wereldnieuws te volgen. "Pas vanaf een uur of drie ben ik lekker productief en nadat ik 's avonds tijd met mijn vrouw heb gespendeerd en als gans de wereld slaapt, ga ik echt in de diepte in mijn dossiers. Dat is al heel mijn leven zo. Ik slaap van drie tot negen. Dat is goed, hé." Zo klinkt het bij Coucke.
De leugen die blijft nazinderen
De insteek van het interview was positief, toch moest Coucke ook iets van het hart. Namelijk de beschuldiging dat de 'rijkste' mensen te weinig bijdragen.
"Want dat zijn leugens! Wij betalen al enorm véél. Ik draag op een jaar 360 miljoen euro bij aan de overheidsfinanciën: is het nog niet genoeg? Nu gaan ze ons met die meerwaardebelasting om nog méér geld vragen en ik kan daar nog altijd tegen. Maar wil iedereen dan ook stoppen met ons te bashen? Mensen geloven die onzin op den duur nog." Aldus een verongelijkte Anderlecht-eigenaar.
Maarten Coenen