Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

door
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn hele leven op z’n kop zou zetten. Maar na een bewogen wedstrijd in mei, waarin hij als arbiter vier rode kaarten trok en daarna uitbundig meevierde met de kampioenen, werd Jan Smit plots een internationaal fenomeen. De zingende scheidsrechter ging viraal, belandde in binnen- en buitenlandse media en werd tegelijkertijd door de KNVB op non-actief gezet. Afgelopen weekend maakte hij echter zijn verrassende comeback.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

De zondag die alles veranderde 

Goed een jaar geleden hing in Spierdijk kermissfeer in de lucht, St. George kan kampioen worden en de spanning is voelbaar. Scheidsrechter Smit leidt een duel dat alle kanten opgaat: vier rode kaarten voor tegenstander De Valken en maar liefst vijftien minuten extra tijd. Juist in die blessuretijd scoort de keeper van St. George de 2-2, goed voor de titel en een explosie van feestvreugde.

Smit wordt meegesleurd in de euforie en zingt na afloop – zoals hij naar eigen zeggen al zes keer eerder deed – gezellig mee op het kampioenspodium. Maar dit keer loopt het anders. Beelden van de zingende referee die de schaal even omhoog houdt, gaan razendsnel rond.

De Valken voelt zich benadeeld en dient een klacht in. De KNVB reageert hard: Smit krijgt te horen dat hij niet meer zal terugkeren als scheidsrechter.

Van uitsluiting naar wereldfaam

Terwijl de bond hem wegzet, omarmt de buitenwereld hem massaal. Binnen een dag duiken de beelden op in Nederlandse en internationale media. Vanuit Mexico tot aan België wordt gesproken over “Arbitro Smit”. Hij verschijnt in talkshows, geeft radioshows kleur en ontvangt uitnodigingen voor feestjes en kermissen.

Zijn liedjes worden een hit: van kermisborrel tot voetbalkantine, overal klinkt het inmiddels legendarische refrein “Er is leven na vier keer rood”. “Ik wil niet zeggen dat ik publiciteitsgeil ben, maar ik vind die aandacht wel leuk”, zegt Smit met een lach. “Ik heb zeker twintig optredens gedaan. Als ik niet meer mag fluiten, dan ben ik gestopt op mijn hoogtepunt.”

Een tweede kans van de KNVB

Maar het verhaal krijgt een onverwachte wending. Afgelopen weekend mocht Smit opnieuw de grasmat op. Na maanden aan de zijlijn gaf de KNVB hem toch een nieuwe kans. Een echte comeback voor de man die ongewild de beroemdste scheidsrechter van Nederland werd. Of hij nu fluit of zingt: Jan Smit geniet opnieuw. En deze keer, zegt hij zelf, blijft hij keurig naast het podium staan.

Vond jij de schorsing door de KNVB terecht?

Meest recent

Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

0
0
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

108
108
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

189
189
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

108
108
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

260
260
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

203
203
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

142
142
Herman Brusselmans furieus: "Het is een tijd van razernij"

Herman Brusselmans belandde vorig jaar in het oog van de storm na een column over de Gaza-oorlog die ...

159
159
Luca Brecel genadeloos afgeslacht: 'Werkelijk schokkend'

Nog geen twee jaar na zijn onvergetelijke wereldtitel bevindt Luca Brecel zich in het zwaarste dal ...

214
214
Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Kevin De Bruyne ligt in de lappenmand bij Napoli, maar de middenvelder is uiteraard nog steeds erg ...

77
77
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

125
125
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

466
466
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

1419
1419
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

348
348
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

100
100
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

140
140
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

177
177
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

266
266
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

258
258
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

205
205
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

525
525
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

232
232
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

225
225
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

161
161
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

1271
1271

Meer sportnieuws