Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

door
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de Kennedytunnel. Hij was zwaar onder invloed, werd levensgevaarlijk gewond afgevoerd en ging meteen diep door het stof. Het was een moment dat zijn leven, zijn gezin en zijn zelfbeeld fundamenteel door elkaar schudde. Nu haalde Waes in een openhartig interview zwaar uit richting een paar collega-BV's.

LEES OOK: Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

Van schuldgevoel naar campagnegezicht

De VRT stelde deze week de verkeerscampagne ‘Er zijn geen excuses’ voor, en Waes speelt daarin een hoofdrol. Geen gemakkelijke keuze, zegt hij zelf. “Het voelt als een afsluiting, maar is wel een serieus orgelpunt.” Zo klinkt het bij VRT NWS.

Hij was nauw betrokken bij de aanpak, de toon en de boodschap. Niet uit verplichting, maar uit overtuiging. Het incident confronteerde hem immers met zijn publieke invloed — en zijn verantwoordelijkheid. “Ik heb mijn voorbeeldfunctie zwaar misbruikt. Als ik ze heb, dan moet ik ze nu gebruiken voor iets goeds.” De campagne werd voor hem een manier om het verleden niet schoon te vegen, maar om het een gecontroleerde plaats te geven.

Een nieuwe relatie met alcohol

Het ongeval deed Waes ook naar zichzelf kijken: naar gewoontes, naar relatiedynamieken, naar kleine grapjes die nu pijnlijk naïef blijken. “Mijn broer drinkt nooit. Vroeger zei ik weleens lacherig: ‘Is er Fristi in huis?’ Dat zou ik nu nooit meer zeggen.”

Hij drinkt nog, maar anders. Strenger. Bewuster. “Een goed glas wijn kan mij smaken, maar na één of twee glazen is het gedaan. En zeker nooit meer als ik nog moet rijden.” De grens ligt vast: veiligheid boven gezelligheid. 

‘De slimste mens’: humor die pijn deed

Waes vertelt hoe hij tijdens zijn revalidatie alleen in de zetel zat toen De slimste mens ter wereld opnieuw begon. Het programma maakte herhaaldelijk grapjes over zijn ongeval. En dat sneed dieper dan verwacht.

“Dat blééf maar duren. En dat kwetste mij écht.” Het voelde wrang: de ironie van een man die zelf jarenlang met plezier lachte op tv, plots zelf mikpunt van grappen. Dat inzicht zette iets in beweging.

Excuses aan Niels Destadsbader

Toen hij later een interview zag met Niels Destadsbader over de bagger die dié kreeg, viel alles op zijn plaats. Waes herinnerde zich hoe hij zelf een grap maakte over Destadsbader toen hij ooit deelnam aan De slimste mens. “Ik dacht: wacht eens… Ik heb ooit hetzelfde gedaan.” Hij stuurde Niels een lange mail met excuses. Niet voor de vorm, maar vanuit een nieuw begrip. “Ik weet nu hoe het is om aan de andere kant te zitten.” Aldus de succesman van de openbare omroep.

Moeten populaire programma’s zoals De slimste mens gevoeliger omgaan met drama’s van BV’s?

Meest recent

Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

26
26
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

107
107
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

124
124
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

94
94
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

111
111
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

257
257
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

78
78
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

73
73
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

223
223
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

551
551
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

330
330
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

149
149
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

375
375
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

202
202
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

331
331
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

123
123
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

156
156
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

286
286
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

579
579
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

174
174
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

604
604
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

114
114
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

119
119
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

264
264

Meer sportnieuws