Twee grote verliezen: Glen De Boeck blijft verweesd achter

door
Twee grote verliezen: Glen De Boeck blijft verweesd achter

Glen De Boeck maakte eind 2023 nog een spraakmakende doortocht in de Jupiler Pro League. Bij de Kerels was zijn verblijf kortstondig, het ging gepaard met heel wat 'vestimentaire controverse'. De ex-Rode Duivel beleefde nu een verschrikkelijk familiaal drama.

LEES OOK: Kat en Dries verwelkomen zusje voor Ciro: dit is de naam

Laatste episode met zure nasmaak

De Boeck werd eind 2023 aangesteld als nieuwe coach van de Kerels, in opvolging van de ontslagen Edward Still. Amper negen speeldagen later werd hij begin december opnieuw ontslagen.

Niet alleen dat ontslag deed pijn, ook de verhalen die nadien de ronde deden. Onder meer de kleding van De Boeck (en zijn opvallende, blinkende jas) ging vlot over de tongen. "Ik word belachelijk gemaakt. Mensen beoordeelden me niet om wat ik deed, maar om wat ik aandeed. Dat gaat om respect, een basiswaarde in het leven." Zo klonk het nadien bitter bij Sporza.

Helse periode voor familie

De ex-speler van onder meer Anderlecht en KV Mechelen nam nadien geen nieuwe job meer aan in de voetbalwereld en ging het afgelopen jaar door een ware hel. Op korte tijd verloor De Boeck immers zijn beide ouders.

Vader Louis sukkelde al een tijdje met zijn gezondheid, uiteindelijk kwam zijn overlijden toch heel plots (op goed vijf dagen tijd ging hij heel hard achteruit). Bij het laatste gesprek dat Glen had met zijn vader leek die al afscheid te nemen. "Toen zei hij al: ‘Zorg goed voor ons mama.’ Hij pakte mijn hand vast met zijn twee handen. En nog eens: ‘Zorg goed voor ons mama.’ Mensen voelen blijkbaar hun dood aankomen. Hij voelde gewoon dat de dood voor de deur stond.” Aldus een emotionele De Boeck bij GVA.

Wat volgde was een nog grotere tragedie. Tijdens de begrafenis van papa Louis, zakte ook mama Louisette in mekaar. Wat volgde was ook nog een hersenbloeding en de harde diagnose van pancreaskanker. Goed een maand later moest Glen ook afscheid nemen van zijn mama.

Opstaan, vallen en weer...

Zo goed als mogelijk probeert De Boeck zijn leven terug op te pakken, al verloopt dat met vallen en opstaan. "Dat gevoel van leegte is er nog altijd. Dat helemaal verwerken zal nooit gebeuren. Ik weet dat het de normale gang van het leven is. Maar toch…. Ik heb nog maar weinig plezier gehad in mijn leven sindsdien. ” Wij wensen Glen en de familie heel veel sterkte toe.

Wat wil jij Glen De Boeck toewensen in deze moeilijke tijd?

Meest recent

'Carrasco krijgt alsnog zijn knaltransfer'

Bij de Rode Duivels is er deze maand opnieuw geen spoor van Yannick Carrasco. De flankaanvaller is ...

22
22
'Club Brugge krijgt nieuws over vertrek Nilsson'

Een dik jaar geleden legde Club Brugge nog 6,5 miljoen euro op tafel om Gustaf Nilsson weg te kapen ...

96
96
Eerste stunt in Croky Cup een feit: 2 profclubs sneuvelen

Er wordt dit weekend niet gevoetbald in de Challenger Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

85
85
Garcia stuurt Duivels stevige waarschuwing voor Kazachstan

Zondag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak. Dan staat al hun vierde kwalificatiewedstrijd voor ...

34
34
'Standard wil nog transfervrije slag slaan'

Standard beleefde een opmerkelijke zomer. Met Marc Wilmots kwam er een nieuwe sportief directeur die ...

63
63
'Karetsas en Simic naar zelfde club: slag van 30 miljoen'

De zomermercato is nog niet eens helemaal voorbij, want in België en enkele andere landen mogen ...

361
361
'Plots toch witte rook: Antwerp slaat alsnog toe'

Antwerp ziet in het slot van de mercato de kassa plots nog stevig rinkelen. Senne Lammens werd al ...

480
480
Anderlecht-vertrekker gaat viraal met zeer pijnlijk moment

Dit weekend staat in het teken van interlandvoetbal en dus wordt er op het hoogste niveau niet ...

84
84
'Club Brugge mag last-minute-aanwinst vergeten'

Club Brugge leek zijn transferhuiswerk af te hebben, maar er beweegt de laatste dagen plots nog ...

332
332
'Besiktas gaat na njet Trossard voor Belgische sensatie'

In Turkije is de transfermarkt nog een tijdje open en daar willen ook de lokale topclubs van ...

90
90
Pijnlijke blunder: Tavolieri moet Anderlecht-bom inslikken

Het zijn nog maar eens woelige tijden bij Anderlecht. Vrijdag kwam bijvoorbeeld de bevestiging dat ...

645
645
Club Brugge verrast met opvallende coaching-switch

Club Brugge kreeg dit weekend nog te maken met een onverwacht vertrek. Het moest immers afscheid ...

388
388
De Ketelaere vernederd door Garcia: bom barst bijna

Charles De Ketelaere blijft bij de Rode Duivels een luxe-optie, terwijl er duidelijk twijfels zijn ...

1077
1077
Ronaldo met historische mijlpaal, Engeland stelt weer teleur

Er stonden vandaag al een aantal WK-kwalificatiematchen op het programma. Zo kwamen onder meer ...

98
98
'OHL wil stunten met terugkeer ex-smaakmaker'

OH Leuven heeft duidelijk nog versterking nodig. De fans mogen zich daar ook nog aan verwachten de ...

117
117
Caluwé slaat toe met nieuwe toptransfer bij KV Mechelen

KV Mechelen zit niet stil op de transfermarkt. Sportief directeur Tom Caluwé heeft alweer een ...

189
189
'Standard pakt uit met "belachelijk" transfervoorstel'

Standard wil zich de komende twee dagen nog roeren op de transfermarkt. Marc Wilmots probeert nog ...

245
245
Union SG verrast compleet met komst ex-Buffalo

Zeer verrassend nieuws vanuit het Dudenpark. Union SG heeft vandaag een volgende aanwinst aan de ...

153
153
De Bruyne reageert scherp op groot Duivels-probleem

Kevin De Bruyne is klaar om met België Kazachstan te bekampen. De speler van Napoli weet dat ...

131
131
"Oei!” – Ruben Van Gucht laat dames verbijsterd achter

Wat begon als een doodgewone zaterdagmorgen op Radio 2, eindigde in pure verbazing en een virale ...

97
97
STVV vangt bot bij smaakmaker: "Ik blijf hier"

Bij STVV doen ze al heel wat jaren goede transfers. Dat vulde de kassa al zeer goed, maar de ...

183
183
Garcia neemt Duivel in bescherming: "Alle vertrouwen!"

Morgen ontvangt België Kazachstan in het Lotto Park van RSC Anderlecht. De fans verwachten een ...

94
94
De Bruyne breekt de stilte over link met Anderlecht

Kevin De Bruyne sprak met de media naar aanleiding van het duel tegen Kazachstan. De Rode Duivel ...

611
611
Garcia verklapt grote wijziging voor duel met Kazachstan

Na de makkelijke 0-6-zege tegen Kazachstan nemen de Rode Duivels het zondag op tegen Kazachstan. Een ...

259
259
'KV Mechelen stoomt door met volgende knaltransfer'

Sportief directeur Tom Caluwé liet het vorige week nog weten: er waren nog een aantal spelers ...

310
310

Meer sportnieuws