Glen De Boeck maakte eind 2023 nog een spraakmakende doortocht in de Jupiler Pro League. Bij de Kerels was zijn verblijf kortstondig, het ging gepaard met heel wat 'vestimentaire controverse'. De ex-Rode Duivel beleefde nu een verschrikkelijk familiaal drama.
Lees ook: Van coach naar kampioen: Vanderhaeghe’s verrassende winst
Laatste episode met zure nasmaakDe Boeck werd eind 2023 aangesteld als nieuwe coach van de Kerels, in opvolging van de ontslagen Edward Still. Amper negen speeldagen later werd hij begin december opnieuw ontslagen.
Niet alleen dat ontslag deed pijn, ook de verhalen die nadien de ronde deden. Onder meer de kleding van De Boeck (en zijn opvallende, blinkende jas) ging vlot over de tongen. "Ik word belachelijk gemaakt. Mensen beoordeelden me niet om wat ik deed, maar om wat ik aandeed. Dat gaat om respect, een basiswaarde in het leven." Zo klonk het nadien bitter bij Sporza.
Over tien jaar blikken we terug op de passage van de jas van Glen De Boeck als trainer van KV Kortrijk. pic.twitter.com/nbfR6eEnka
— Hermes (@HermesMaes) December 6, 2023
Helse periode voor familie
De ex-speler van onder meer Anderlecht en KV Mechelen nam nadien geen nieuwe job meer aan in de voetbalwereld en ging het afgelopen jaar door een ware hel. Op korte tijd verloor De Boeck immers zijn beide ouders.
Vader Louis sukkelde al een tijdje met zijn gezondheid, uiteindelijk kwam zijn overlijden toch heel plots (op goed vijf dagen tijd ging hij heel hard achteruit). Bij het laatste gesprek dat Glen had met zijn vader leek die al afscheid te nemen. "Toen zei hij al: ‘Zorg goed voor ons mama.’ Hij pakte mijn hand vast met zijn twee handen. En nog eens: ‘Zorg goed voor ons mama.’ Mensen voelen blijkbaar hun dood aankomen. Hij voelde gewoon dat de dood voor de deur stond.” Aldus een emotionele De Boeck bij GVA.
Wat volgde was een nog grotere tragedie. Tijdens de begrafenis van papa Louis, zakte ook mama Louisette in mekaar. Wat volgde was ook nog een hersenbloeding en de harde diagnose van pancreaskanker. Goed een maand later moest Glen ook afscheid nemen van zijn mama.
Opstaan, vallen en weer...
Zo goed als mogelijk probeert De Boeck zijn leven terug op te pakken, al verloopt dat met vallen en opstaan. "Dat gevoel van leegte is er nog altijd. Dat helemaal verwerken zal nooit gebeuren. Ik weet dat het de normale gang van het leven is. Maar toch…. Ik heb nog maar weinig plezier gehad in mijn leven sindsdien. ” Wij wensen Glen en de familie heel veel sterkte toe.