U kon het hier al lezen, Eddy Snelders heeft zopas zijn straf te horen gekregen van de rechtbank in Antwerpen. De voormalige sidekick van Peter Vandenbempt werd niet gespaard en zijn leven zal er de komende tijd helemaal anders uitzien. Zijn advocate reageerde nu scherp.
"Het is jammer dat..."
Snelders werd onder meer veroordeeld tot een celstraf van 5 jaar, waarvan 42 maanden met probatie-uitstel. Dat komt overeen met ongeveer 1,5 jaar effectieve celstraf.
Vermoedelijk moet de ex-speler van onder meer Lierse dus een periode naar de cel, iets wat zijn advocate liever niet had gezien. Bij HLN kwam Sanne De Clerck scherp uit de hoek.
"We beseffen dat hij wellicht effectief naar de gevangenis moet. Het is wel jammer dat zijn therapie daardoor onderbroken zal worden." In de rechtbank werd dit argument mede gebruikt om een celstraf met uitstel te vragen, iets waar men dus niet in wou meegaan.
Rechtbank oordeelt vernietigend
Ook tilde de rechtbank zwaar aan het feit dat Snelders zich niet eerder liet behandelen, ondanks dat hij bewust was van zijn problematiek. "De hulpverlening in de jaren 70 was natuurlijk niet wat die vandaag is", zo kwam de advocate van de VRT-man meteen met een gevatte reactie.
Stiefdochter hoopt maar één ding
Bé De Meyer en haar stiefdochter vielen elkaar na het vonnis in de armen. Ook de advocate van de stiefdochter, Manon Cop, kwam met een reactie. "Het was voor zijn stiefdochter nooit het doel om Snelders de gevangenis in te krijgen. "Ze hoopt dat het hier afgesloten wordt en dat Snelders niet in beroep gaat." Over dat laatste was volgens De Clerck nog geen beslissing genomen.