Brecel stoot door na prachtige 'remontada' en spraakmakend interview

door
Brecel stoot door na prachtige 'remontada' en spraakmakend interview

Luca Brecel kwam de afgelopen dagen voor de eerste keer in actie op het WK Snooker. Tegen Ryan Day leek het even stevig fout te lopen, waarna een prachtige remontada volgde en een spraakmakend interview.

LEES OOK: Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Duik op wereldranglijst of nieuwe stunt?

Voor Brecel staat er behoorlijk wat op het spel bij dit WK. Twee jaar geleden pakte onze landgenoot de wereldtitel en een stevige som van ruim 500.000 euro.

Net dat geld verliest de Limburger na dit toernooi op de wereldranglijst. Enkel bij een goede prestatie (liefst de finale of winnen) behoudt Brecel zijn plaatsje bij de absolute wereldtop.

In de eerste ronde nam The Belgian Bullet het gisteren op tegen Ryan Day. Zeker geen onhaalbare kaart, al begon de partij desastreus voor Brecel. In de eerste sessie kwam hij maar liefst 1-5 achter (er moeten tien frames gewonnen worden).

Onze landgenoot rechtte nadien echter knap de rug en kwam terug tot 4-5. Gisteren volgde de beslissende (namiddag)sessie, kon The Belgian Bullet de situatie helemaal rechttrekken?

Risicovol en aantrekkelijk snooker

Brecel kwam meteen 6-4 achter maar kwam vervolgens volledig onder stoom. Van de laatste 11 frames pakte onze landgenoot er maar liefst 9 (!) om uiteindelijk met 7-11 te zegevieren.

Na afloop stond Luca ook nog de pers te woord en dat zorgde voor... een spraakmakend interview. “Het is een beetje alles of niets. Het is de manier waarop ik speel en ik ben te lui om daar iets aan te veranderen. Mijn speelstijl is uniek. Saai kan het niet genoemd worden. Er is geen plan B. Met de manier waarop ik speel, moet alles werken. En als het niet lukt, ga ik naar huis.” Aldus Brecel, die de druk zichtbaar van zich laat afglijden.

Zal Brecel nog verder doorstoten?

Meest recent

'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

5
5
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

91
91
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

38
38
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

84
84
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

8
8
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

228
228
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

507
507
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

55
55
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

208
208
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

36
36
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

393
393
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

71
71
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

344
344
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

61
61
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

171
171
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

160
160
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

82
82
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

308
308
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

131
131
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

685
685
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

426
426
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

500
500
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

122
122
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

667
667
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

245
245

Meer sportnieuws