Nieuw forfait Dimitri Van den Bergh: 'Ingrijpende beslissing op komst'

door
Nieuw forfait Dimitri Van den Bergh: 'Ingrijpende beslissing op komst'

Wat is er aan de hand met Dimitri Van den Bergh? Het is een vraag die volop leeft bij dartminnend België momenteel. The Dreammaker pakte eerder deze week zijn boeltje bij een vloertoernooi, waarna een nieuwe afzegging volgde. Komt er een drastische beslissing aan?

LEES OOK: PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

"Nog nooit gedaan"

Van den Bergh is al jarenlang onze beste Belgische darter op de tour, al voelt hij stilaan de hete adem in de nek van Mike De Decker. The Dreammaker won al twee Majors en bereikte ook onder meer de halve finale van het WK. Hij heeft nu al een carrière waar menig darter jaloers op mag zijn.

Het loopt echter al een tijdje stroef bij 'Dancing Dimi', die dit seizoen in heel wat eerste rondes sneuvelde: zowel bij vloertoernooien als op de Euro Tour's. Nu presteert The Dreammaker doorgaans sowieso beter op de grote podia, het verval is echter behoorlijk groot met soms dramatische gemiddeldes.

Afgelopen maandag en dinsdag streek het dartscircus neer in Rosmalen, voor twee van die vloertoernooien. Kort voor zijn eerste partij pakte Van den Bergh echter verrassend zijn boeltje en hij vertrok zonder veel uitleg te geven. De geruchtenmolen zwol meteen aan en zorgde voor een opmerkelijk bericht van Evi, de vriendin van onze landgenoot:

Tijdelijke stop?

Een verdere uitleg volgde vooralsnog niet, alleen kwam vandaag het nieuws dat The Dreammaker ook forfait geeft voor de komende Euro Tour, die dit weekend in München doorgaat.

Volgens HLN komt er mogelijk nog een volgende ingrijpende beslissing aan: Van den Bergh zou overwegen om een langere pauze in te lassen (twee maanden?) en mogelijk pas te hervatten bij de World Cup of Darts, het WK voor landenteams (half juni). Bij dat laatste toernooi zou The Dreammaker normaal aantreden met Mike De Decker

Maar de vraag is natuurlijk of het haalbaar is dat hij, zonder competitieritme, meteen zo'n belangrijk toernooi moet beslechten dan? Voorlopig is dit alles uiteraard onder voorbehoud, aangezien enkel Van den Bergh zelf en zijn omgeving weten hoe de vork juist in de steel zit. Wordt sowieso vervolgd.

Zou het slim zijn om een tijdelijke break in te lassen?

Meest recent

Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

28
28
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

39
39
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

58
58
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

115
115
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

57
57
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

212
212
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

126
126
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

364
364
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1025
1025
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

57
57
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

139
139
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

141
141
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

253
253
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

547
547
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

114
114
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

384
384
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

600
600
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

311
311
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

366
366
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

374
374
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

80
80
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

462
462
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

84
84

Meer sportnieuws