Herman Brusselmans uit de bocht: "Moet je gore bek dichthouden"

door
Herman Brusselmans uit de bocht:

Herman Brusselmans lag de laatste maanden zwaar onder vuur. Dat had uiteraard alles te maken met een 'aangebrande' column rond de Gaza-kwestie. Het pit is echter niet uit de pen van de schrijver verdwenen, dat bewijst een nieuwe 'controversiële' opinie.

LEES OOK: Pikante onthulling Brusselmans zorgt voor opschudding

Zware straf of vrije meningsuiting?

De schrijver/columnist moest onlangs nog voor de rechter verschijnen, nadat verschillende partijen niet opgezet waren met de uitspraken die hij deed in Humo omtrent Israël.

"De vrije meningsuiting heeft grenzen. Die zijn hier schromelijk overtreden", zei David Braun op het proces, de advocaat van het JID (Joods Informatie- en Documentatiecentrum). Hij sprak over schendingen van de antiracisme-, antidiscriminatie- en negationismewetten. Op 11 maart is er een uitspraak in deze zaak.

"Kokende aspergesoep over vierkante kop"

Ondertussen blijft Brusselmans wel columns schrijven voor Humo en dat doet hij nog steeds met dezelfde scherpe pen. Deze keer was een heel ander onderwerp de insteek van een vlammend schrijfsel.

In Haasdonk deed de schrijver (naar eigen zeggen toch) mee aan een debat over ongelijkheid, woke, man-vrouwinteracties, uitwassen van een witte maatschappij, en sociale dispensaties.

Daar ging Brusselmans in discussie met een professor. Nadat hij een aangebrande uitspraak deed over Maggie De Block schreeuwde die laatste: "Bodyshaming! Seksisme" en dat ontlokte Herman zware woorden. "‘Professor,’ zei ik, ‘jij moet je gore bek dichthouden met je bruine tanden, je tonsuur, en je lijfgeur. Let maar op, of ik kook hier zo meteen een pan aspergesoep en giet ze over je vierkante kop.’" Zo spaart de schrijver nog steeds niets of niemand.

Gaat Brusselmans vaak te ver?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

94
94
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

1
1
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

0
0
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

11
11
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

81
81
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

46
46
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

168
168
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

47
47
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

46
46
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

16
16
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

79
79
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

60
60
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

89
89
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

399
399
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

29
29
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

73
73
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

215
215
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

32
32
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

63
63
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

274
274
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

116
116
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

53
53
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

247
247
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

153
153
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

399
399
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

165
165

Meer sportnieuws