Herman Brusselmans uit de bocht: "Moet je gore bek dichthouden"

door
Herman Brusselmans uit de bocht:

Herman Brusselmans lag de laatste maanden zwaar onder vuur. Dat had uiteraard alles te maken met een 'aangebrande' column rond de Gaza-kwestie. Het pit is echter niet uit de pen van de schrijver verdwenen, dat bewijst een nieuwe 'controversiële' opinie.

LEES OOK: “‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Zware straf of vrije meningsuiting?

De schrijver/columnist moest onlangs nog voor de rechter verschijnen, nadat verschillende partijen niet opgezet waren met de uitspraken die hij deed in Humo omtrent Israël.

"De vrije meningsuiting heeft grenzen. Die zijn hier schromelijk overtreden", zei David Braun op het proces, de advocaat van het JID (Joods Informatie- en Documentatiecentrum). Hij sprak over schendingen van de antiracisme-, antidiscriminatie- en negationismewetten. Op 11 maart is er een uitspraak in deze zaak.

"Kokende aspergesoep over vierkante kop"

Ondertussen blijft Brusselmans wel columns schrijven voor Humo en dat doet hij nog steeds met dezelfde scherpe pen. Deze keer was een heel ander onderwerp de insteek van een vlammend schrijfsel.

In Haasdonk deed de schrijver (naar eigen zeggen toch) mee aan een debat over ongelijkheid, woke, man-vrouwinteracties, uitwassen van een witte maatschappij, en sociale dispensaties.

Daar ging Brusselmans in discussie met een professor. Nadat hij een aangebrande uitspraak deed over Maggie De Block schreeuwde die laatste: "Bodyshaming! Seksisme" en dat ontlokte Herman zware woorden. "‘Professor,’ zei ik, ‘jij moet je gore bek dichthouden met je bruine tanden, je tonsuur, en je lijfgeur. Let maar op, of ik kook hier zo meteen een pan aspergesoep en giet ze over je vierkante kop.’" Zo spaart de schrijver nog steeds niets of niemand.

Gaat Brusselmans vaak te ver?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

4
4
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

17
17
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

151
151
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

180
180
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

190
190
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

268
268
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

222
222
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

122
122
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

41
41
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

207
207
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

485
485
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

407
407
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

151
151
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

245
245
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

42
42
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

859
859
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

141
141
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

537
537
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

629
629
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

471
471
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

230
230

Meer sportnieuws