Herman Brusselmans uit de bocht: "Moet je gore bek dichthouden"

door
Herman Brusselmans uit de bocht:

Herman Brusselmans lag de laatste maanden zwaar onder vuur. Dat had uiteraard alles te maken met een 'aangebrande' column rond de Gaza-kwestie. Het pit is echter niet uit de pen van de schrijver verdwenen, dat bewijst een nieuwe 'controversiële' opinie.

LEES OOK: Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

Zware straf of vrije meningsuiting?

De schrijver/columnist moest onlangs nog voor de rechter verschijnen, nadat verschillende partijen niet opgezet waren met de uitspraken die hij deed in Humo omtrent Israël.

"De vrije meningsuiting heeft grenzen. Die zijn hier schromelijk overtreden", zei David Braun op het proces, de advocaat van het JID (Joods Informatie- en Documentatiecentrum). Hij sprak over schendingen van de antiracisme-, antidiscriminatie- en negationismewetten. Op 11 maart is er een uitspraak in deze zaak.

"Kokende aspergesoep over vierkante kop"

Ondertussen blijft Brusselmans wel columns schrijven voor Humo en dat doet hij nog steeds met dezelfde scherpe pen. Deze keer was een heel ander onderwerp de insteek van een vlammend schrijfsel.

In Haasdonk deed de schrijver (naar eigen zeggen toch) mee aan een debat over ongelijkheid, woke, man-vrouwinteracties, uitwassen van een witte maatschappij, en sociale dispensaties.

Daar ging Brusselmans in discussie met een professor. Nadat hij een aangebrande uitspraak deed over Maggie De Block schreeuwde die laatste: "Bodyshaming! Seksisme" en dat ontlokte Herman zware woorden. "‘Professor,’ zei ik, ‘jij moet je gore bek dichthouden met je bruine tanden, je tonsuur, en je lijfgeur. Let maar op, of ik kook hier zo meteen een pan aspergesoep en giet ze over je vierkante kop.’" Zo spaart de schrijver nog steeds niets of niemand.

Gaat Brusselmans vaak te ver?

Meest recent

Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

1
1
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

12
12
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

81
81
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

120
120
'Messi laat 1,4 miljard euro links liggen'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

80
80
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

205
205
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

148
148
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

218
218
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

488
488
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

355
355
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

88
88
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

58
58
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

150
150
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

294
294
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

234
234
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

278
278
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

175
175
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

393
393
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

92
92
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

71
71
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

129
129
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

327
327
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

223
223
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

88
88

Meer sportnieuws