Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

13 stemmen
Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

Het iconische Ally Pally is dit jaar het toneel van de betere drama's. De reekshoofden op het WK Darts sneuvelen met bosjes en gisteren was er een absolute sensatie in Londen. Met Dimitri Van den Bergh verliet de laatste der Belgen dan weer de arena.

LEES OOK: Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Belgische treurnis op sensationeel WK

Van den Bergh moest gisterennamiddag al aan de bak in zijn derde ronde. The Dreammaker nam het op tegen Callan Rydz. De wispelturige Engelsman stond voor dit toernooi pas 43ste op de 'Order of Merit', geen onhaalbare kaart leek het voor onze landgenoot.

Maar Rydz speelde in de vorige rondes al fenomenaal en deed dat kunststukje gisteren naadloos over. Met 4-0 kreeg The Dreammaker een ware bolwassing. Onderweg tikte Rydz ruim 105 gemiddeld aan. De Brit verloor overigens nog geen set op dit WK.

Zo draait dit WK Darts voor de Belgen uit op een klein fiasco. Met drie stonden onze landgenoten aan de start, enkel Van den Bergh zelf kon één potje winnen. Door het verlies van heel wat rankinggeld (2 jaar geleden haalde de Antwerpenaar nog de halve finales) verdwijnt hij zelfs (tijdelijk?) uit de top-16, wat een stevig nadeel is richting de grote toernooien.

Snakebite draait wereldkampioen de nek om

De grootste verrassing zou echter heel laat in de avond vallen. Ex-wereldkampioen Peter Wright nam het daarin op tegen de huidige: Luke Humphries. Snakebite is al jarenlang één van de absolute publiekslievelingen, mede dankzij een excentrieke stijl, maar leek voor dit toernooi kansloos door een reeks dramatische prestaties.

Maar Wright staat er weer helemaal op dit WK en toonde gisteren stalen ballen. Dankzij een hoog scorend vermogen en adembenemende finishes liet hij Cool Hand Luke zowaar volledig kansloos. Met 4-1 in sets was de verrassing compleet, de exit van Humphries is er eentje die weinig mensen zagen aankomen. Krijgen we nog meer stuntwerk de komende dagen?

Denkt u dat Wright wereldkampioen kan worden?

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

24
24
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

84
84
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

141
141
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

197
197
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

300
300
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

65
65
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

548
548
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

613
613
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

323
323
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

438
438
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

71
71
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

213
213
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

70
70
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

120
120
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

553
553
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

719
719
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

227
227
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

171
171
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

192
192
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

444
444
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

115
115
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

197
197
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

635
635
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

90
90

Meer sportnieuws