Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

13 stemmen
Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

Het iconische Ally Pally is dit jaar het toneel van de betere drama's. De reekshoofden op het WK Darts sneuvelen met bosjes en gisteren was er een absolute sensatie in Londen. Met Dimitri Van den Bergh verliet de laatste der Belgen dan weer de arena.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Belgische treurnis op sensationeel WK

Van den Bergh moest gisterennamiddag al aan de bak in zijn derde ronde. The Dreammaker nam het op tegen Callan Rydz. De wispelturige Engelsman stond voor dit toernooi pas 43ste op de 'Order of Merit', geen onhaalbare kaart leek het voor onze landgenoot.

Maar Rydz speelde in de vorige rondes al fenomenaal en deed dat kunststukje gisteren naadloos over. Met 4-0 kreeg The Dreammaker een ware bolwassing. Onderweg tikte Rydz ruim 105 gemiddeld aan. De Brit verloor overigens nog geen set op dit WK.

Zo draait dit WK Darts voor de Belgen uit op een klein fiasco. Met drie stonden onze landgenoten aan de start, enkel Van den Bergh zelf kon één potje winnen. Door het verlies van heel wat rankinggeld (2 jaar geleden haalde de Antwerpenaar nog de halve finales) verdwijnt hij zelfs (tijdelijk?) uit de top-16, wat een stevig nadeel is richting de grote toernooien.

Snakebite draait wereldkampioen de nek om

De grootste verrassing zou echter heel laat in de avond vallen. Ex-wereldkampioen Peter Wright nam het daarin op tegen de huidige: Luke Humphries. Snakebite is al jarenlang één van de absolute publiekslievelingen, mede dankzij een excentrieke stijl, maar leek voor dit toernooi kansloos door een reeks dramatische prestaties.

Maar Wright staat er weer helemaal op dit WK en toonde gisteren stalen ballen. Dankzij een hoog scorend vermogen en adembenemende finishes liet hij Cool Hand Luke zowaar volledig kansloos. Met 4-1 in sets was de verrassing compleet, de exit van Humphries is er eentje die weinig mensen zagen aankomen. Krijgen we nog meer stuntwerk de komende dagen?

Denkt u dat Wright wereldkampioen kan worden?

Meest recent

STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

28
28
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

28
28
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

357
357
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

68
68
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

186
186
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

198
198
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

107
107
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

297
297
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

224
224
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

397
397
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

426
426
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

96
96
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

208
208
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

130
130
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

93
93
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

204
204
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

311
311
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

449
449
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

201
201
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

624
624
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

72
72
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

420
420
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

276
276
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

415
415
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

293
293

Meer sportnieuws