Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

door
Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

Het iconische Ally Pally is dit jaar het toneel van de betere drama's. De reekshoofden op het WK Darts sneuvelen met bosjes en gisteren was er een absolute sensatie in Londen. Met Dimitri Van den Bergh verliet de laatste der Belgen dan weer de arena.

Belgische treurnis op sensationeel WK

Van den Bergh moest gisterennamiddag al aan de bak in zijn derde ronde. The Dreammaker nam het op tegen Callan Rydz. De wispelturige Engelsman stond voor dit toernooi pas 43ste op de 'Order of Merit', geen onhaalbare kaart leek het voor onze landgenoot.

Maar Rydz speelde in de vorige rondes al fenomenaal en deed dat kunststukje gisteren naadloos over. Met 4-0 kreeg The Dreammaker een ware bolwassing. Onderweg tikte Rydz ruim 105 gemiddeld aan. De Brit verloor overigens nog geen set op dit WK.

Zo draait dit WK Darts voor de Belgen uit op een klein fiasco. Met drie stonden onze landgenoten aan de start, enkel Van den Bergh zelf kon één potje winnen. Door het verlies van heel wat rankinggeld (2 jaar geleden haalde de Antwerpenaar nog de halve finales) verdwijnt hij zelfs (tijdelijk?) uit de top-16, wat een stevig nadeel is richting de grote toernooien.

Snakebite draait wereldkampioen de nek om

De grootste verrassing zou echter heel laat in de avond vallen. Ex-wereldkampioen Peter Wright nam het daarin op tegen de huidige: Luke Humphries. Snakebite is al jarenlang één van de absolute publiekslievelingen, mede dankzij een excentrieke stijl, maar leek voor dit toernooi kansloos door een reeks dramatische prestaties.

Maar Wright staat er weer helemaal op dit WK en toonde gisteren stalen ballen. Dankzij een hoog scorend vermogen en adembenemende finishes liet hij Cool Hand Luke zowaar volledig kansloos. Met 4-1 in sets was de verrassing compleet, de exit van Humphries is er eentje die weinig mensen zagen aankomen. Krijgen we nog meer stuntwerk de komende dagen?

Denkt u dat Wright wereldkampioen kan worden?

Meest recent

Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

5
5
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

9
9
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

37
37
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

225
225
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

100
100
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

32
32
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

139
139
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

252
252
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

76
76
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

640
640
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

139
139
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

313
313
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

113
113
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

152
152
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

355
355
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

494
494
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

854
854
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

291
291
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

138
138
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

106
106
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

189
189
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

285
285
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

141
141

Meer sportnieuws