Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

13 stemmen
Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

Het iconische Ally Pally is dit jaar het toneel van de betere drama's. De reekshoofden op het WK Darts sneuvelen met bosjes en gisteren was er een absolute sensatie in Londen. Met Dimitri Van den Bergh verliet de laatste der Belgen dan weer de arena.

LEES OOK: Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

Belgische treurnis op sensationeel WK

Van den Bergh moest gisterennamiddag al aan de bak in zijn derde ronde. The Dreammaker nam het op tegen Callan Rydz. De wispelturige Engelsman stond voor dit toernooi pas 43ste op de 'Order of Merit', geen onhaalbare kaart leek het voor onze landgenoot.

Maar Rydz speelde in de vorige rondes al fenomenaal en deed dat kunststukje gisteren naadloos over. Met 4-0 kreeg The Dreammaker een ware bolwassing. Onderweg tikte Rydz ruim 105 gemiddeld aan. De Brit verloor overigens nog geen set op dit WK.

Zo draait dit WK Darts voor de Belgen uit op een klein fiasco. Met drie stonden onze landgenoten aan de start, enkel Van den Bergh zelf kon één potje winnen. Door het verlies van heel wat rankinggeld (2 jaar geleden haalde de Antwerpenaar nog de halve finales) verdwijnt hij zelfs (tijdelijk?) uit de top-16, wat een stevig nadeel is richting de grote toernooien.

Snakebite draait wereldkampioen de nek om

De grootste verrassing zou echter heel laat in de avond vallen. Ex-wereldkampioen Peter Wright nam het daarin op tegen de huidige: Luke Humphries. Snakebite is al jarenlang één van de absolute publiekslievelingen, mede dankzij een excentrieke stijl, maar leek voor dit toernooi kansloos door een reeks dramatische prestaties.

Maar Wright staat er weer helemaal op dit WK en toonde gisteren stalen ballen. Dankzij een hoog scorend vermogen en adembenemende finishes liet hij Cool Hand Luke zowaar volledig kansloos. Met 4-1 in sets was de verrassing compleet, de exit van Humphries is er eentje die weinig mensen zagen aankomen. Krijgen we nog meer stuntwerk de komende dagen?

Denkt u dat Wright wereldkampioen kan worden?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

3
3
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

8
8
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

25
25
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

69
69
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

44
44
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

74
74
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

332
332
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

169
169
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

56
56
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

358
358
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

115
115
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

729
729
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

107
107
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

100
100
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

367
367
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

335
335
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

561
561
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

972
972
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221

Meer sportnieuws