Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

door
Dramatische exit op WK darts, VDB voltooit Belgisch fiasco

Het iconische Ally Pally is dit jaar het toneel van de betere drama's. De reekshoofden op het WK Darts sneuvelen met bosjes en gisteren was er een absolute sensatie in Londen. Met Dimitri Van den Bergh verliet de laatste der Belgen dan weer de arena.

Belgische treurnis op sensationeel WK

Van den Bergh moest gisterennamiddag al aan de bak in zijn derde ronde. The Dreammaker nam het op tegen Callan Rydz. De wispelturige Engelsman stond voor dit toernooi pas 43ste op de 'Order of Merit', geen onhaalbare kaart leek het voor onze landgenoot.

Maar Rydz speelde in de vorige rondes al fenomenaal en deed dat kunststukje gisteren naadloos over. Met 4-0 kreeg The Dreammaker een ware bolwassing. Onderweg tikte Rydz ruim 105 gemiddeld aan. De Brit verloor overigens nog geen set op dit WK.

Zo draait dit WK Darts voor de Belgen uit op een klein fiasco. Met drie stonden onze landgenoten aan de start, enkel Van den Bergh zelf kon één potje winnen. Door het verlies van heel wat rankinggeld (2 jaar geleden haalde de Antwerpenaar nog de halve finales) verdwijnt hij zelfs (tijdelijk?) uit de top-16, wat een stevig nadeel is richting de grote toernooien.

Snakebite draait wereldkampioen de nek om

De grootste verrassing zou echter heel laat in de avond vallen. Ex-wereldkampioen Peter Wright nam het daarin op tegen de huidige: Luke Humphries. Snakebite is al jarenlang één van de absolute publiekslievelingen, mede dankzij een excentrieke stijl, maar leek voor dit toernooi kansloos door een reeks dramatische prestaties.

Maar Wright staat er weer helemaal op dit WK en toonde gisteren stalen ballen. Dankzij een hoog scorend vermogen en adembenemende finishes liet hij Cool Hand Luke zowaar volledig kansloos. Met 4-1 in sets was de verrassing compleet, de exit van Humphries is er eentje die weinig mensen zagen aankomen. Krijgen we nog meer stuntwerk de komende dagen?

Denkt u dat Wright wereldkampioen kan worden?

Meest recent

Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

8
8
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

108
108
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

41
41
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

95
95
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

96
96
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

87
87
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

255
255
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

104
104
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

478
478
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

161
161
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

165
165
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

191
191
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

122
122
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

274
274
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

195
195
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

353
353
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

249
249
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

422
422
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

176
176
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

188
188
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

115
115
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

252
252
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

921
921

Meer sportnieuws