WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

door
WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

De hoogmis van het darts gaat morgen echt van start in Engeland. Het WK darts staat immers op het programma en dat belooft: spanning, sensatie en ongetwijfeld heel wat zinderende partijen. Met drie Belgen is onze vertegenwoordiging eerder karig, toch mikken onze tenoren heel hoog.

LEES OOK: Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

'Klein Belgenlandje' maakt furore

Als 'klein' landje kunnen we na dit dartsjaar eigenlijk al niet klagen. Met Dimitri Van den Bergh pakte een landgenoot al vroeg in het seizoen een majorzege, The Dreammaker zegevierde immers op de UK Open. Later op het seizoen won Mike De Decker verrassend de World Grand Prix. 

The Real Deal zet hoog in

Voor The Real Deal betekende het zijn echte doorbraak in 2024. Daarvoor was De Decker al een uitstekende vloerspeler, alleen kwam het er zelden uit op de TV-toernooien. Naast zijn majorzege, pakte de Mechelaar trouwens ook nog een overwinning op een Players Championship toernooi. Het levert hem nu het statuut van reekshoofd op bij dit WK, hierdoor mag hij al in de tweede ronde aantreden en is hij verzekerd van minimum 9000 euro.

De Decker begint aan zijn avontuur in Ally Pally met een clash tegen Luke Woodhouse of Lourence Ilagan (die een ronde eerder aantreden). Vooral Woodhouse lijkt daar al een gevaarlijke klant. In een volgende ronde wacht mogelijk Damon Heta. Voor The Real Deal ligt 'the road to the final' bezaaid met tal van valstrikken. Hij zit immers in de tabelhelft met ene Luke Humphries (de regerende wereldkampioen) en toptalent Luke Littler. Aan The Real Deal om al het goede van dit jaar ook op het WK om te zetten in een wereldse prestatie.

The Dreammaker spoelt kleine kater door

Dimitri Van den Bergh draait nu al jaren mee aan de wereldtop en mislukt kan je zijn seizoen uiteraard niet noemen na een Major-zege en een overwinning op een vloertoernooi. Toch zit The Dreammaker de laatste maanden wat in een dip. Op de Players Championship ging hij er al te vaak in de eerste ronde uit, op TV-toernooien liep het met momenten beter al was er geen sprake van een constante in het laatste halfjaar van 2024.

Maar The Dreammaker is op dat vlak een rare vlegel die soms uit het 'niets' in staat is om een knalprestatie te leveren. Zo bereikte hij twee jaar geleden nog de laatste 4 op het WK, onderweg schakelde hij onder meer... Kim Huybrechts uit. Van den Bergh neemt het in ronde 2 op tegen een Ier: O'Connor of Slevin. Een ronde later wacht mogelijk een clash met Schindler. Mits een nieuwe glansprestatie op het wereldkampioenschap, lonkt mogelijk weer de prestigieuze Premier League voor Dimi. The Dreammaker hoopt ongetwijfeld om zijn dromen in vervulling te laten gaan.

Van de hemel naar de hel en terug voor The Hurricane

Kim Huybrechts is onze derde man op het WK en ongetwijfeld degene die al het langste meedraait in het PDC-circuit. Nog lang voor VTM alle grote dartstoernooien uitzond, stond Kim al te blinken in de Premier League en behoorde hij jarenlang tot de absolute wereldtop. Mede door privé-problemen (Huybrechts verloor op korte tijd beide ouders) zakte The Hurricane wat weg nadien, toch blijft hij een taaie klant voor iedereen.

The Hurricane is er altijd bij op het WK maar beleeft nu al enkele jaren seizoenen van soms hoge pieken maar ook stevige dalen. Lange tijd was het immers onzeker of Huybrechts überhaupt het WK zou halen. Door een last minute afzegging mocht The Hurricane onlangs meedoen aan een Euro Tour (zijn enige van dit seizoen), daar haalde hij zowaar de finale, stelde zijn WK-ticket veilig en de vorm lijkt plots ook helemaal terug bij Kim.

In de eerste ronde neemt hij het op tegen Keane Barry, waarna mogelijk een nieuwe clash wacht met... Gerwyn Price. De twee bekampten elkaar enige tijd geleden al op het WK en dat leverde geweldig vuurwerk op. Kunnen onze landgenoten ook dit jaar knallen op het WK? Kim begint er alvast morgenavond aan. Onderstaande commercial willen we u trouwens ook niet onthouden.

Wie gaat het verste geraken denkt u?

Meest recent

Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

1
1
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

17
17
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

71
71
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

153
153
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

110
110
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

63
63
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

31
31
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

207
207
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

61
61
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

155
155
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

269
269
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

84
84
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

145
145
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

64
64
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

109
109
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

198
198
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

172
172
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

636
636
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

141
141
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

83
83
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

66
66
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

110
110

Meer sportnieuws