WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

door
WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

De hoogmis van het darts gaat morgen echt van start in Engeland. Het WK darts staat immers op het programma en dat belooft: spanning, sensatie en ongetwijfeld heel wat zinderende partijen. Met drie Belgen is onze vertegenwoordiging eerder karig, toch mikken onze tenoren heel hoog.

LEES OOK: Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

'Klein Belgenlandje' maakt furore

Als 'klein' landje kunnen we na dit dartsjaar eigenlijk al niet klagen. Met Dimitri Van den Bergh pakte een landgenoot al vroeg in het seizoen een majorzege, The Dreammaker zegevierde immers op de UK Open. Later op het seizoen won Mike De Decker verrassend de World Grand Prix. 

The Real Deal zet hoog in

Voor The Real Deal betekende het zijn echte doorbraak in 2024. Daarvoor was De Decker al een uitstekende vloerspeler, alleen kwam het er zelden uit op de TV-toernooien. Naast zijn majorzege, pakte de Mechelaar trouwens ook nog een overwinning op een Players Championship toernooi. Het levert hem nu het statuut van reekshoofd op bij dit WK, hierdoor mag hij al in de tweede ronde aantreden en is hij verzekerd van minimum 9000 euro.

De Decker begint aan zijn avontuur in Ally Pally met een clash tegen Luke Woodhouse of Lourence Ilagan (die een ronde eerder aantreden). Vooral Woodhouse lijkt daar al een gevaarlijke klant. In een volgende ronde wacht mogelijk Damon Heta. Voor The Real Deal ligt 'the road to the final' bezaaid met tal van valstrikken. Hij zit immers in de tabelhelft met ene Luke Humphries (de regerende wereldkampioen) en toptalent Luke Littler. Aan The Real Deal om al het goede van dit jaar ook op het WK om te zetten in een wereldse prestatie.

The Dreammaker spoelt kleine kater door

Dimitri Van den Bergh draait nu al jaren mee aan de wereldtop en mislukt kan je zijn seizoen uiteraard niet noemen na een Major-zege en een overwinning op een vloertoernooi. Toch zit The Dreammaker de laatste maanden wat in een dip. Op de Players Championship ging hij er al te vaak in de eerste ronde uit, op TV-toernooien liep het met momenten beter al was er geen sprake van een constante in het laatste halfjaar van 2024.

Maar The Dreammaker is op dat vlak een rare vlegel die soms uit het 'niets' in staat is om een knalprestatie te leveren. Zo bereikte hij twee jaar geleden nog de laatste 4 op het WK, onderweg schakelde hij onder meer... Kim Huybrechts uit. Van den Bergh neemt het in ronde 2 op tegen een Ier: O'Connor of Slevin. Een ronde later wacht mogelijk een clash met Schindler. Mits een nieuwe glansprestatie op het wereldkampioenschap, lonkt mogelijk weer de prestigieuze Premier League voor Dimi. The Dreammaker hoopt ongetwijfeld om zijn dromen in vervulling te laten gaan.

Van de hemel naar de hel en terug voor The Hurricane

Kim Huybrechts is onze derde man op het WK en ongetwijfeld degene die al het langste meedraait in het PDC-circuit. Nog lang voor VTM alle grote dartstoernooien uitzond, stond Kim al te blinken in de Premier League en behoorde hij jarenlang tot de absolute wereldtop. Mede door privé-problemen (Huybrechts verloor op korte tijd beide ouders) zakte The Hurricane wat weg nadien, toch blijft hij een taaie klant voor iedereen.

The Hurricane is er altijd bij op het WK maar beleeft nu al enkele jaren seizoenen van soms hoge pieken maar ook stevige dalen. Lange tijd was het immers onzeker of Huybrechts überhaupt het WK zou halen. Door een last minute afzegging mocht The Hurricane onlangs meedoen aan een Euro Tour (zijn enige van dit seizoen), daar haalde hij zowaar de finale, stelde zijn WK-ticket veilig en de vorm lijkt plots ook helemaal terug bij Kim.

In de eerste ronde neemt hij het op tegen Keane Barry, waarna mogelijk een nieuwe clash wacht met... Gerwyn Price. De twee bekampten elkaar enige tijd geleden al op het WK en dat leverde geweldig vuurwerk op. Kunnen onze landgenoten ook dit jaar knallen op het WK? Kim begint er alvast morgenavond aan. Onderstaande commercial willen we u trouwens ook niet onthouden.

Wie gaat het verste geraken denkt u?

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

25
25
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

104
104
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

251
251
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

140
140
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

240
240
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

79
79
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

102
102
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

255
255
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

251
251
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

93
93
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

588
588
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

237
237
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

110
110
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

207
207
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

243
243
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

387
387
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

614
614
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

274
274
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

544
544
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

107
107
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

406
406
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

255
255
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

101
101

Meer sportnieuws