WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

door
WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

De hoogmis van het darts gaat morgen echt van start in Engeland. Het WK darts staat immers op het programma en dat belooft: spanning, sensatie en ongetwijfeld heel wat zinderende partijen. Met drie Belgen is onze vertegenwoordiging eerder karig, toch mikken onze tenoren heel hoog.

LEES OOK: PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

'Klein Belgenlandje' maakt furore

Als 'klein' landje kunnen we na dit dartsjaar eigenlijk al niet klagen. Met Dimitri Van den Bergh pakte een landgenoot al vroeg in het seizoen een majorzege, The Dreammaker zegevierde immers op de UK Open. Later op het seizoen won Mike De Decker verrassend de World Grand Prix. 

The Real Deal zet hoog in

Voor The Real Deal betekende het zijn echte doorbraak in 2024. Daarvoor was De Decker al een uitstekende vloerspeler, alleen kwam het er zelden uit op de TV-toernooien. Naast zijn majorzege, pakte de Mechelaar trouwens ook nog een overwinning op een Players Championship toernooi. Het levert hem nu het statuut van reekshoofd op bij dit WK, hierdoor mag hij al in de tweede ronde aantreden en is hij verzekerd van minimum 9000 euro.

De Decker begint aan zijn avontuur in Ally Pally met een clash tegen Luke Woodhouse of Lourence Ilagan (die een ronde eerder aantreden). Vooral Woodhouse lijkt daar al een gevaarlijke klant. In een volgende ronde wacht mogelijk Damon Heta. Voor The Real Deal ligt 'the road to the final' bezaaid met tal van valstrikken. Hij zit immers in de tabelhelft met ene Luke Humphries (de regerende wereldkampioen) en toptalent Luke Littler. Aan The Real Deal om al het goede van dit jaar ook op het WK om te zetten in een wereldse prestatie.

The Dreammaker spoelt kleine kater door

Dimitri Van den Bergh draait nu al jaren mee aan de wereldtop en mislukt kan je zijn seizoen uiteraard niet noemen na een Major-zege en een overwinning op een vloertoernooi. Toch zit The Dreammaker de laatste maanden wat in een dip. Op de Players Championship ging hij er al te vaak in de eerste ronde uit, op TV-toernooien liep het met momenten beter al was er geen sprake van een constante in het laatste halfjaar van 2024.

Maar The Dreammaker is op dat vlak een rare vlegel die soms uit het 'niets' in staat is om een knalprestatie te leveren. Zo bereikte hij twee jaar geleden nog de laatste 4 op het WK, onderweg schakelde hij onder meer... Kim Huybrechts uit. Van den Bergh neemt het in ronde 2 op tegen een Ier: O'Connor of Slevin. Een ronde later wacht mogelijk een clash met Schindler. Mits een nieuwe glansprestatie op het wereldkampioenschap, lonkt mogelijk weer de prestigieuze Premier League voor Dimi. The Dreammaker hoopt ongetwijfeld om zijn dromen in vervulling te laten gaan.

Van de hemel naar de hel en terug voor The Hurricane

Kim Huybrechts is onze derde man op het WK en ongetwijfeld degene die al het langste meedraait in het PDC-circuit. Nog lang voor VTM alle grote dartstoernooien uitzond, stond Kim al te blinken in de Premier League en behoorde hij jarenlang tot de absolute wereldtop. Mede door privé-problemen (Huybrechts verloor op korte tijd beide ouders) zakte The Hurricane wat weg nadien, toch blijft hij een taaie klant voor iedereen.

The Hurricane is er altijd bij op het WK maar beleeft nu al enkele jaren seizoenen van soms hoge pieken maar ook stevige dalen. Lange tijd was het immers onzeker of Huybrechts überhaupt het WK zou halen. Door een last minute afzegging mocht The Hurricane onlangs meedoen aan een Euro Tour (zijn enige van dit seizoen), daar haalde hij zowaar de finale, stelde zijn WK-ticket veilig en de vorm lijkt plots ook helemaal terug bij Kim.

In de eerste ronde neemt hij het op tegen Keane Barry, waarna mogelijk een nieuwe clash wacht met... Gerwyn Price. De twee bekampten elkaar enige tijd geleden al op het WK en dat leverde geweldig vuurwerk op. Kunnen onze landgenoten ook dit jaar knallen op het WK? Kim begint er alvast morgenavond aan. Onderstaande commercial willen we u trouwens ook niet onthouden.

Wie gaat het verste geraken denkt u?

Meest recent

Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

5
5
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

30
30
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

58
58
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

114
114
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

45
45
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

529
529
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

83
83
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

127
127
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

11
11
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

524
524
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

269
269
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

194
194
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

102
102
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

36
36
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

351
351
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

272
272
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

157
157
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

190
190
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

112
112
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

39
39
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

102
102
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

561
561
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

81
81
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

158
158

Meer sportnieuws