WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

door
WK Darts: Dood of de Gladiolen voor blinkende Belgen?

De hoogmis van het darts gaat morgen echt van start in Engeland. Het WK darts staat immers op het programma en dat belooft: spanning, sensatie en ongetwijfeld heel wat zinderende partijen. Met drie Belgen is onze vertegenwoordiging eerder karig, toch mikken onze tenoren heel hoog.

LEES OOK: Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

'Klein Belgenlandje' maakt furore

Als 'klein' landje kunnen we na dit dartsjaar eigenlijk al niet klagen. Met Dimitri Van den Bergh pakte een landgenoot al vroeg in het seizoen een majorzege, The Dreammaker zegevierde immers op de UK Open. Later op het seizoen won Mike De Decker verrassend de World Grand Prix. 

The Real Deal zet hoog in

Voor The Real Deal betekende het zijn echte doorbraak in 2024. Daarvoor was De Decker al een uitstekende vloerspeler, alleen kwam het er zelden uit op de TV-toernooien. Naast zijn majorzege, pakte de Mechelaar trouwens ook nog een overwinning op een Players Championship toernooi. Het levert hem nu het statuut van reekshoofd op bij dit WK, hierdoor mag hij al in de tweede ronde aantreden en is hij verzekerd van minimum 9000 euro.

De Decker begint aan zijn avontuur in Ally Pally met een clash tegen Luke Woodhouse of Lourence Ilagan (die een ronde eerder aantreden). Vooral Woodhouse lijkt daar al een gevaarlijke klant. In een volgende ronde wacht mogelijk Damon Heta. Voor The Real Deal ligt 'the road to the final' bezaaid met tal van valstrikken. Hij zit immers in de tabelhelft met ene Luke Humphries (de regerende wereldkampioen) en toptalent Luke Littler. Aan The Real Deal om al het goede van dit jaar ook op het WK om te zetten in een wereldse prestatie.

The Dreammaker spoelt kleine kater door

Dimitri Van den Bergh draait nu al jaren mee aan de wereldtop en mislukt kan je zijn seizoen uiteraard niet noemen na een Major-zege en een overwinning op een vloertoernooi. Toch zit The Dreammaker de laatste maanden wat in een dip. Op de Players Championship ging hij er al te vaak in de eerste ronde uit, op TV-toernooien liep het met momenten beter al was er geen sprake van een constante in het laatste halfjaar van 2024.

Maar The Dreammaker is op dat vlak een rare vlegel die soms uit het 'niets' in staat is om een knalprestatie te leveren. Zo bereikte hij twee jaar geleden nog de laatste 4 op het WK, onderweg schakelde hij onder meer... Kim Huybrechts uit. Van den Bergh neemt het in ronde 2 op tegen een Ier: O'Connor of Slevin. Een ronde later wacht mogelijk een clash met Schindler. Mits een nieuwe glansprestatie op het wereldkampioenschap, lonkt mogelijk weer de prestigieuze Premier League voor Dimi. The Dreammaker hoopt ongetwijfeld om zijn dromen in vervulling te laten gaan.

Van de hemel naar de hel en terug voor The Hurricane

Kim Huybrechts is onze derde man op het WK en ongetwijfeld degene die al het langste meedraait in het PDC-circuit. Nog lang voor VTM alle grote dartstoernooien uitzond, stond Kim al te blinken in de Premier League en behoorde hij jarenlang tot de absolute wereldtop. Mede door privé-problemen (Huybrechts verloor op korte tijd beide ouders) zakte The Hurricane wat weg nadien, toch blijft hij een taaie klant voor iedereen.

The Hurricane is er altijd bij op het WK maar beleeft nu al enkele jaren seizoenen van soms hoge pieken maar ook stevige dalen. Lange tijd was het immers onzeker of Huybrechts überhaupt het WK zou halen. Door een last minute afzegging mocht The Hurricane onlangs meedoen aan een Euro Tour (zijn enige van dit seizoen), daar haalde hij zowaar de finale, stelde zijn WK-ticket veilig en de vorm lijkt plots ook helemaal terug bij Kim.

In de eerste ronde neemt hij het op tegen Keane Barry, waarna mogelijk een nieuwe clash wacht met... Gerwyn Price. De twee bekampten elkaar enige tijd geleden al op het WK en dat leverde geweldig vuurwerk op. Kunnen onze landgenoten ook dit jaar knallen op het WK? Kim begint er alvast morgenavond aan. Onderstaande commercial willen we u trouwens ook niet onthouden.

Wie gaat het verste geraken denkt u?

Meest recent

"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

15
15
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

121
121
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

92
92
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

58
58
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

120
120
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

340
340
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

222
222
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

362
362
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

97
97
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

109
109
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

131
131
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

109
109
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

68
68
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

20
20
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

52
52
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

416
416
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

186
186
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

41
41
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

107
107
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

485
485
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

212
212
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

87
87
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

469
469
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

397
397

Meer sportnieuws