Herman Brusselmans over vriendin: "Om mij te straffen gaf ze me..."

door
Herman Brusselmans over vriendin:

Dat Herman Brusselmans de controverse niet schuwt, is op zijn zachtst gezegd een understatement. De schrijver/columnist haalde een tijd geleden zwaar uit richting Israël en dat kwam hem duur te staan. Nu kwam er opnieuw een provocatie vanuit zijn kamp.

Schenen bont en blauw

Brusselmans is uiteraard al geruime tijd een bekend figuur. De man verdiende eerst zijn strepen als schrijver, later ook als columnist en zelfs analist bij voetbalwedstrijden.

In de hoedanigheid van columnist schopte hij een tijd geleden tegen heel wat schenen. In een veelbesproken schrijfsel voor Humo gaf hij een uiting aan zijn frustraties over de oorlogssituatie in de Gaza-strook. Zo gaf Brusselmans aan dat hij 'Iedere Jood die hij tegenkomt een puntig mes door de keel wil rammen', uiteraard met de bedoeling om vooral de schrijnende situatie van de Palestijnen aan te kaarten.

Tal van (Joodse) organisaties dienden klacht in tegen de schrijver, die danig geschrokken was van de hele heisa. Toch blijft hij schrijven voor Humo en in zijn laatste column haalde Brusselmans... opnieuw uit. Deze keer was het WWF het slachtoffer (of bij uitbreiding de goede doelen). ‘WWF opnemen in je testament, dat is bijdragen aan het behoud van een levende planeet’ zo begon Herman over een artikel dat verscheen in HLN.

Huiselijk geweld!

De grofgebekte columnist begon met een anekdote over vriendin Lena, die verweet hem eens van 'uit zijn bek te stinken'. "Om mij te straffen gaf ze me een muilpeer. Ze trok een aantal neusharen met kracht uit m’n pief en gaf me een schop tegen m’n kloten. Huiselijk geweld!"

Waarna het ook over het testament van Brusselmans ging, die aangaf van alles aan Lena en hun zoon Roman na te laten. Een gepikeerde vriendin gaf aan dat hij misschien ook iets aan een goed doel zoals het WWF kan schenken? "‘Liever niet,’ zeg ik, ‘goede doelen zijn allemaal smerige rattennesten van bedrog, list, en afzetterij". Waarna hij uiteindelijk toch overstag zou gaan, want naar een vriendin dien je als man te luisteren. Aldus de columnist.

Ging hij te ver met zijn uitspraken over de Joden?

Meest recent

KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

4
4
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

12
12
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

26
26
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

55
55
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

137
137
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

41
41
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

53
53
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

380
380
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

140
140
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

215
215
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

281
281
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

37
37
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

121
121
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

50
50
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

534
534
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

154
154
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

258
258
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

340
340
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

262
262
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

187
187
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

101
101
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

73
73
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

112
112
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

482
482

Meer sportnieuws