Herman Brusselmans over vriendin: "Om mij te straffen gaf ze me..."

door
Herman Brusselmans over vriendin:

Dat Herman Brusselmans de controverse niet schuwt, is op zijn zachtst gezegd een understatement. De schrijver/columnist haalde een tijd geleden zwaar uit richting Israël en dat kwam hem duur te staan. Nu kwam er opnieuw een provocatie vanuit zijn kamp.

LEES OOK: Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Schenen bont en blauw

Brusselmans is uiteraard al geruime tijd een bekend figuur. De man verdiende eerst zijn strepen als schrijver, later ook als columnist en zelfs analist bij voetbalwedstrijden.

In de hoedanigheid van columnist schopte hij een tijd geleden tegen heel wat schenen. In een veelbesproken schrijfsel voor Humo gaf hij een uiting aan zijn frustraties over de oorlogssituatie in de Gaza-strook. Zo gaf Brusselmans aan dat hij 'Iedere Jood die hij tegenkomt een puntig mes door de keel wil rammen', uiteraard met de bedoeling om vooral de schrijnende situatie van de Palestijnen aan te kaarten.

Tal van (Joodse) organisaties dienden klacht in tegen de schrijver, die danig geschrokken was van de hele heisa. Toch blijft hij schrijven voor Humo en in zijn laatste column haalde Brusselmans... opnieuw uit. Deze keer was het WWF het slachtoffer (of bij uitbreiding de goede doelen). ‘WWF opnemen in je testament, dat is bijdragen aan het behoud van een levende planeet’ zo begon Herman over een artikel dat verscheen in HLN.

Huiselijk geweld!

De grofgebekte columnist begon met een anekdote over vriendin Lena, die verweet hem eens van 'uit zijn bek te stinken'. "Om mij te straffen gaf ze me een muilpeer. Ze trok een aantal neusharen met kracht uit m’n pief en gaf me een schop tegen m’n kloten. Huiselijk geweld!"

Waarna het ook over het testament van Brusselmans ging, die aangaf van alles aan Lena en hun zoon Roman na te laten. Een gepikeerde vriendin gaf aan dat hij misschien ook iets aan een goed doel zoals het WWF kan schenken? "‘Liever niet,’ zeg ik, ‘goede doelen zijn allemaal smerige rattennesten van bedrog, list, en afzetterij". Waarna hij uiteindelijk toch overstag zou gaan, want naar een vriendin dien je als man te luisteren. Aldus de columnist.

Ging hij te ver met zijn uitspraken over de Joden?

Meest recent

Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

58
58
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

24
24
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

91
91
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

274
274
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

109
109
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

124
124
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

225
225
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

569
569
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

225
225
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

318
318
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

301
301
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

356
356
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

234
234
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

91
91
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

776
776
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

175
175
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

544
544
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

170
170
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

355
355
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

184
184
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

179
179
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

404
404
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

613
613
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

132
132
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

754
754

Meer sportnieuws