Rondje amateur: Van zwalpende traditieclub tot glunderende BV's

door
Rondje amateur: Van zwalpende traditieclub tot glunderende BV's

In de Jupiler Pro League is er voorlopig weinig te doen aan Racing Genk, al is het daaronder spanning troef. Ook in verschillende amateurreeksen naderen we een kookpunt, in Limburg zorgde een BV-clash alvast voor heel wat animo. Wat reeksen lager lagen euforie en diepe ontgoocheling dicht bij mekaar.

LEES OOK: 'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Limburgs topduel lokt massa volk

In de eerste afdeling van de amateurs stonden afgelopen weekend met Sporting Hasselt en Belisia Bilzen twee echte kemphanen tegenover mekaar. De Spor is uiteraard in handen van BV's Rik Verheye en Sam Kerkhofs, ook bij Belisia zit er met Luc Janssen heel wat kapitaal, professioneel is de man een bouwondernemer.

Vorig seizoen bikkelden de twee nog om de titel een reeks lager (met Belisia als kampioen), momenteel staat Sporting Hasselt op plek twee, terwijl de concurrent een paar tredes lager staat na een slechte start en een knappe wederopstanding. De wedstrijd bracht maar liefst 4.400 man op de been. De supporters werden niet verwend met doelpunten, het bleef bij een 0-0 gelijkspel na een onderhoudende wedstrijd. Hierdoor loopt leider KVK Tienen uit op het team van Frédéric Frans, Belisia staat op een vijfde plaats.

Mechelse derby zet Racing in pole position

Een reeks lager stond in het Oscar Van Kesbeeckstadion de Mechelse clash op het menu tussen Racing Mechelen en de youngsters van KV Mechelen. Het jonge Malinwa kwam halfweg de eerste periode via Makanza op een 0-1 voorsprong, Polizzi zorgde uiteindelijk voor een billijk 1-1 gelijkspel. Groen-Wit behoudt als leider zo alle kansen om volgende week de eerste periodetitel te grijpen. Jong KV vinden we terug op een zevende stek.

'Zotten' zijn spoor volledig bijster

Nog één reeks lager zit ASV Geel, eveneens een echte traditieclub. 'De Zotten'(zoals ze zichzelf vaak ook spottend noemen) hadden voor het seizoen heel wat titelambities. Ondertussen vond er al een trainerswissel plaats (de ervaren Spaenhoven staat nu aan het roer) maar het gaat stilaan van kwaad naar erger voor Geel.

Afgelopen weekend werd met maar liefst 6-2 verloren van de City Pirates. Het zorgde nog voor meer averij in de bestuurskamer, de sportief directeur werd immers de laan uitgestuurd. Benieuwd of ze in de Kempen een remontada weten in te zetten de komende weken en maanden. Momentel staat Geel op een belabberde dertiende plek.

Denkt u dat Sporting Hasselt de titel gaat pakken dit seizoen?

Meest recent

Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

155
155
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

230
230
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

137
137
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

361
361
Alderweireld ontroert iedereen met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

176
176
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

978
978
Privéleven ontspoort: Brusselmans klapt uit de biecht

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

657
657
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

184
184
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

297
297
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

682
682
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Het moet nu stoppen!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

164
164
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

635
635
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

462
462
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

2457
2457
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

260
260
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

120
120
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

439
439
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

134
134
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

122
122
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

483
483
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

409
409
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

385
385
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

1243
1243
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

428
428

Meer sportnieuws