Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

135 stemmen
Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

Wat is er aan de hand met onze beste Belgische darter? Dimitri Van den Bergh lijkt momenteel nog een schim van zichzelf, dit na een nochtans succesvol voorjaar. Fysieke of mentale problemen? Of ligt de oorzaak ergens anders?

Mentale dreun als trigger?

We gaan even terug naar enkele weken geleden. Toen stond de Flanders Darts Trophy op het programma. Een extra manche van de European Tour in België, die doorging in Dimitri's thuisstad Antwerpen.

The Dreammaker ging echter onderuit in de eerste ronde, een nederlaag die er enorm zwaar inhakte bij de sympathieke Belg.  Na afloop wou The Dreammaker oorspronkelijk geen interview geven, waarna hij finaal toch opdaagde... met zijn manager. De twee deden hun verhaal voor de camera in het Engels, waarbij Mac Elkin regelmatig moest tussenkomen. Het werd een... apart schouwspel.

Het is voorlopig dan ook een enorm bizar seizoen voor Dimitri. In het voorjaar boekte hij succes met een halve finaleplaats op de Masters en een prachtige zege op de UK Open, twee masters (de grootste toernooien na het WK). TV-toernooien zijn en waren al vaak de speeltuin van The Dreammaker, die ook al bij de laatste 4 geraakte op het WK.

Ontluisterende cijfers

Maar sindsdien... gaat het heel stroef. Dat bewijzen ook de statistieken. Over een heel seizoen gezien won The Dreammaker slechts 23 van de 55 wedstrijden die hij speelde, een winstpercentage van amper 41,8%. Ontluisterend, maar liefst 87 spelers doen immers beter.

En toch waren er in de zomer nog twee hoogtepunten: op het WK voor landenteams sneuvelde het duo Huybrechts-Van den Bergh pas in de halve finale, op Player Championship 12 pakte Dimi nog de overwinning, al kwam die wel uit het niets. Daar tegenover staan immers al 20 verlieswedstrijden in de eerste ronde.

Is er meer aan de hand?

Nu is Dimitri sowieso niet de beste vloerspeler (ook de laatste jaren niet) maar ook in de Euro Tour's waren er geen hoogvliegers meer en de laatste maanden liep het ook allesbehalve vlot op de Major's. Dartsvolger Vincent Van Genechten (Het Nieuwsblad) merkte op dat hij ook enorm weinig 'plezier' uitstraalt.

Ook de afgelopen dagen waren er weer louter verliespartijen voor The Dreammaker. Van de laatste 9 partijen gingen er 8 verloren. Dringend tijd voor een wake-up call of is er toch meer aan de hand? Een antwoord waar op dit moment enkel Van den Bergh zelf het antwoord op weet.

Denkt u dat er meer aan de hand is?

Meest recent

Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

39
39
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

311
311
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

151
151
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

190
190
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

326
326
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

95
95
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

81
81
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

114
114
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

207
207
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

39
39
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

263
263
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

198
198
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

37
37
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

36
36
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

148
148
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

251
251
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

69
69
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

215
215
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

214
214
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

286
286
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

119
119
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

453
453
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

643
643
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

165
165

Meer sportnieuws