Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

door
Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

Wat is er aan de hand met onze beste Belgische darter? Dimitri Van den Bergh lijkt momenteel nog een schim van zichzelf, dit na een nochtans succesvol voorjaar. Fysieke of mentale problemen? Of ligt de oorzaak ergens anders?

Mentale dreun als trigger?

We gaan even terug naar enkele weken geleden. Toen stond de Flanders Darts Trophy op het programma. Een extra manche van de European Tour in België, die doorging in Dimitri's thuisstad Antwerpen.

The Dreammaker ging echter onderuit in de eerste ronde, een nederlaag die er enorm zwaar inhakte bij de sympathieke Belg.  Na afloop wou The Dreammaker oorspronkelijk geen interview geven, waarna hij finaal toch opdaagde... met zijn manager. De twee deden hun verhaal voor de camera in het Engels, waarbij Mac Elkin regelmatig moest tussenkomen. Het werd een... apart schouwspel.

Het is voorlopig dan ook een enorm bizar seizoen voor Dimitri. In het voorjaar boekte hij succes met een halve finaleplaats op de Masters en een prachtige zege op de UK Open, twee masters (de grootste toernooien na het WK). TV-toernooien zijn en waren al vaak de speeltuin van The Dreammaker, die ook al bij de laatste 4 geraakte op het WK.

Ontluisterende cijfers

Maar sindsdien... gaat het heel stroef. Dat bewijzen ook de statistieken. Over een heel seizoen gezien won The Dreammaker slechts 23 van de 55 wedstrijden die hij speelde, een winstpercentage van amper 41,8%. Ontluisterend, maar liefst 87 spelers doen immers beter.

En toch waren er in de zomer nog twee hoogtepunten: op het WK voor landenteams sneuvelde het duo Huybrechts-Van den Bergh pas in de halve finale, op Player Championship 12 pakte Dimi nog de overwinning, al kwam die wel uit het niets. Daar tegenover staan immers al 20 verlieswedstrijden in de eerste ronde.

Is er meer aan de hand?

Nu is Dimitri sowieso niet de beste vloerspeler (ook de laatste jaren niet) maar ook in de Euro Tour's waren er geen hoogvliegers meer en de laatste maanden liep het ook allesbehalve vlot op de Major's. Dartsvolger Vincent Van Genechten (Het Nieuwsblad) merkte op dat hij ook enorm weinig 'plezier' uitstraalt.

Ook de afgelopen dagen waren er weer louter verliespartijen voor The Dreammaker. Van de laatste 9 partijen gingen er 8 verloren. Dringend tijd voor een wake-up call of is er toch meer aan de hand? Een antwoord waar op dit moment enkel Van den Bergh zelf het antwoord op weet.

Denkt u dat er meer aan de hand is?

Meest recent

Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

53
53
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

63
63
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

243
243
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

178
178
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

87
87
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

234
234
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

41
41
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

123
123
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

112
112
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

244
244
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

240
240
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

395
395
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

57
57
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

182
182
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

89
89
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

88
88
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

308
308
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

139
139
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

510
510
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

199
199
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

100
100
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

461
461
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

190
190

Meer sportnieuws