Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

135 stemmen
Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

Wat is er aan de hand met onze beste Belgische darter? Dimitri Van den Bergh lijkt momenteel nog een schim van zichzelf, dit na een nochtans succesvol voorjaar. Fysieke of mentale problemen? Of ligt de oorzaak ergens anders?

Mentale dreun als trigger?

We gaan even terug naar enkele weken geleden. Toen stond de Flanders Darts Trophy op het programma. Een extra manche van de European Tour in België, die doorging in Dimitri's thuisstad Antwerpen.

The Dreammaker ging echter onderuit in de eerste ronde, een nederlaag die er enorm zwaar inhakte bij de sympathieke Belg.  Na afloop wou The Dreammaker oorspronkelijk geen interview geven, waarna hij finaal toch opdaagde... met zijn manager. De twee deden hun verhaal voor de camera in het Engels, waarbij Mac Elkin regelmatig moest tussenkomen. Het werd een... apart schouwspel.

Het is voorlopig dan ook een enorm bizar seizoen voor Dimitri. In het voorjaar boekte hij succes met een halve finaleplaats op de Masters en een prachtige zege op de UK Open, twee masters (de grootste toernooien na het WK). TV-toernooien zijn en waren al vaak de speeltuin van The Dreammaker, die ook al bij de laatste 4 geraakte op het WK.

Ontluisterende cijfers

Maar sindsdien... gaat het heel stroef. Dat bewijzen ook de statistieken. Over een heel seizoen gezien won The Dreammaker slechts 23 van de 55 wedstrijden die hij speelde, een winstpercentage van amper 41,8%. Ontluisterend, maar liefst 87 spelers doen immers beter.

En toch waren er in de zomer nog twee hoogtepunten: op het WK voor landenteams sneuvelde het duo Huybrechts-Van den Bergh pas in de halve finale, op Player Championship 12 pakte Dimi nog de overwinning, al kwam die wel uit het niets. Daar tegenover staan immers al 20 verlieswedstrijden in de eerste ronde.

Is er meer aan de hand?

Nu is Dimitri sowieso niet de beste vloerspeler (ook de laatste jaren niet) maar ook in de Euro Tour's waren er geen hoogvliegers meer en de laatste maanden liep het ook allesbehalve vlot op de Major's. Dartsvolger Vincent Van Genechten (Het Nieuwsblad) merkte op dat hij ook enorm weinig 'plezier' uitstraalt.

Ook de afgelopen dagen waren er weer louter verliespartijen voor The Dreammaker. Van de laatste 9 partijen gingen er 8 verloren. Dringend tijd voor een wake-up call of is er toch meer aan de hand? Een antwoord waar op dit moment enkel Van den Bergh zelf het antwoord op weet.

Denkt u dat er meer aan de hand is?

Meest recent

'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

14
14
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

21
21
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

73
73
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

250
250
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

267
267
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

222
222
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

88
88
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

162
162
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

44
44
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

53
53
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

464
464
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

117
117
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

160
160
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

171
171
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

886
886
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

93
93
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

360
360
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

263
263

Meer sportnieuws