Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

door
Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

Wat is er aan de hand met onze beste Belgische darter? Dimitri Van den Bergh lijkt momenteel nog een schim van zichzelf, dit na een nochtans succesvol voorjaar. Fysieke of mentale problemen? Of ligt de oorzaak ergens anders?

LEES OOK: Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

Mentale dreun als trigger?

We gaan even terug naar enkele weken geleden. Toen stond de Flanders Darts Trophy op het programma. Een extra manche van de European Tour in België, die doorging in Dimitri's thuisstad Antwerpen.

The Dreammaker ging echter onderuit in de eerste ronde, een nederlaag die er enorm zwaar inhakte bij de sympathieke Belg.  Na afloop wou The Dreammaker oorspronkelijk geen interview geven, waarna hij finaal toch opdaagde... met zijn manager. De twee deden hun verhaal voor de camera in het Engels, waarbij Mac Elkin regelmatig moest tussenkomen. Het werd een... apart schouwspel.

Het is voorlopig dan ook een enorm bizar seizoen voor Dimitri. In het voorjaar boekte hij succes met een halve finaleplaats op de Masters en een prachtige zege op de UK Open, twee masters (de grootste toernooien na het WK). TV-toernooien zijn en waren al vaak de speeltuin van The Dreammaker, die ook al bij de laatste 4 geraakte op het WK.

Ontluisterende cijfers

Maar sindsdien... gaat het heel stroef. Dat bewijzen ook de statistieken. Over een heel seizoen gezien won The Dreammaker slechts 23 van de 55 wedstrijden die hij speelde, een winstpercentage van amper 41,8%. Ontluisterend, maar liefst 87 spelers doen immers beter.

En toch waren er in de zomer nog twee hoogtepunten: op het WK voor landenteams sneuvelde het duo Huybrechts-Van den Bergh pas in de halve finale, op Player Championship 12 pakte Dimi nog de overwinning, al kwam die wel uit het niets. Daar tegenover staan immers al 20 verlieswedstrijden in de eerste ronde.

Is er meer aan de hand?

Nu is Dimitri sowieso niet de beste vloerspeler (ook de laatste jaren niet) maar ook in de Euro Tour's waren er geen hoogvliegers meer en de laatste maanden liep het ook allesbehalve vlot op de Major's. Dartsvolger Vincent Van Genechten (Het Nieuwsblad) merkte op dat hij ook enorm weinig 'plezier' uitstraalt.

Ook de afgelopen dagen waren er weer louter verliespartijen voor The Dreammaker. Van de laatste 9 partijen gingen er 8 verloren. Dringend tijd voor een wake-up call of is er toch meer aan de hand? Een antwoord waar op dit moment enkel Van den Bergh zelf het antwoord op weet.

Denkt u dat er meer aan de hand is?

Meest recent

Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

5
5
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

90
90
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

97
97
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

122
122
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

439
439
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

199
199
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

419
419
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

486
486
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

391
391
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

392
392
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

357
357
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

117
117
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

122
122
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

68
68
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

377
377
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

213
213
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

489
489
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

534
534
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

407
407
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

268
268
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

149
149

Meer sportnieuws