Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

135
Dimitri Van den Bergh beleeft drama: 'Extreem verontrustend'

Wat is er aan de hand met onze beste Belgische darter? Dimitri Van den Bergh lijkt momenteel nog een schim van zichzelf, dit na een nochtans succesvol voorjaar. Fysieke of mentale problemen? Of ligt de oorzaak ergens anders?

LEES OOK: 586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Mentale dreun als trigger?

We gaan even terug naar enkele weken geleden. Toen stond de Flanders Darts Trophy op het programma. Een extra manche van de European Tour in België, die doorging in Dimitri's thuisstad Antwerpen.

The Dreammaker ging echter onderuit in de eerste ronde, een nederlaag die er enorm zwaar inhakte bij de sympathieke Belg.  Na afloop wou The Dreammaker oorspronkelijk geen interview geven, waarna hij finaal toch opdaagde... met zijn manager. De twee deden hun verhaal voor de camera in het Engels, waarbij Mac Elkin regelmatig moest tussenkomen. Het werd een... apart schouwspel.

Het is voorlopig dan ook een enorm bizar seizoen voor Dimitri. In het voorjaar boekte hij succes met een halve finaleplaats op de Masters en een prachtige zege op de UK Open, twee masters (de grootste toernooien na het WK). TV-toernooien zijn en waren al vaak de speeltuin van The Dreammaker, die ook al bij de laatste 4 geraakte op het WK.

Ontluisterende cijfers

Maar sindsdien... gaat het heel stroef. Dat bewijzen ook de statistieken. Over een heel seizoen gezien won The Dreammaker slechts 23 van de 55 wedstrijden die hij speelde, een winstpercentage van amper 41,8%. Ontluisterend, maar liefst 87 spelers doen immers beter.

En toch waren er in de zomer nog twee hoogtepunten: op het WK voor landenteams sneuvelde het duo Huybrechts-Van den Bergh pas in de halve finale, op Player Championship 12 pakte Dimi nog de overwinning, al kwam die wel uit het niets. Daar tegenover staan immers al 20 verlieswedstrijden in de eerste ronde.

Is er meer aan de hand?

Nu is Dimitri sowieso niet de beste vloerspeler (ook de laatste jaren niet) maar ook in de Euro Tour's waren er geen hoogvliegers meer en de laatste maanden liep het ook allesbehalve vlot op de Major's. Dartsvolger Vincent Van Genechten (Het Nieuwsblad) merkte op dat hij ook enorm weinig 'plezier' uitstraalt.

Ook de afgelopen dagen waren er weer louter verliespartijen voor The Dreammaker. Van de laatste 9 partijen gingen er 8 verloren. Dringend tijd voor een wake-up call of is er toch meer aan de hand? Een antwoord waar op dit moment enkel Van den Bergh zelf het antwoord op weet.

Denkt u dat er meer aan de hand is?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

6
6
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

55
55
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

78
78
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

54
54
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

138
138
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

208
208
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

197
197
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

83
83
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

60
60
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

198
198
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

38
38
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

107
107
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

200
200
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

756
756
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

152
152
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

195
195
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

207
207
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

127
127
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

235
235
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

451
451
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws