Eric Gerets doet drama uit de doeken: "Het is gewoon klote!"

door
Eric Gerets doet drama uit de doeken:

De Leeuw klauwt, maar veel minder scherp dan vroeger. Op zijn 70ste is voormalig Rode Duivel en succestrainer Eric Gerets niet meer de persoon die hij pakweg 10 jaar geleden was. De ex-Standard speler kende een turbulente periode maar kijkt desondanks hoopvol richting de toekomst.

LEES OOK: Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Toekomst onzeker na dramatische gebeurtenis

De toekomst lachtte Eric Gerets nog toe in 2012. Onze landgenoot kende tal van successen als trainer en was op dat moment aan de slag bij Lekhwiya in Qatar.

Het noodlot sloeg harder dan ooit toe bij Eric, die te maken kreeg met een hersenbloeding. In de jaren nadien zou Gerets het nog proberen als trainer maar de gevolgen van zijn medisch noodgeval werden steeds zicht-en voelbaarder.

Spraak en fysieke mogelijkheden als struikelblok

Goed tien jaar later beweegt de Leeuw een pak minder vlot en is ook zijn spraak zwaar achteruit gegaan. Hoe het dan nu met hem gaat? Nou, eigenlijk gewoon klote”, zo stak Gerets meteen duidelijk van wal bij HLN. Ook een steeds verder gevorderde hersenverkalking zorgt voor een versnelde aftakeling.

Boodschap van hoop

Op prachtige wijze werd de voormalig Rode Duivel een paar maanden geleden geëerd bij ex-club Marseille. Iets wat binnenkort ook bij PSV en Galatasaray gepland staat. Iets waar Gerets enorm naar uitkijkt, ondanks alle fysieke ongemakken. Bij de Eindhovenaren wordt Eric opgenomen in de 'Wall of fame', inclusief een eigen tegel. “Het is als voetballer de mooiste tijd in mijn leven geweest, daar spelen”, zo klinkt het enthousiast.

De toekomst oogt dan niet geheel rooskleurig, toch besluit Gerets met een boodschap van hoop. "Ik wil alleen maar genieten. Misschien leef ik niet meer zo lang, maar ik wil de tijd die ik nog heb zo waardevol mogelijk gebruiken.”

Is Gerets de beste Belgische trainer ooit?

Meest recent

'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

367
367
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

124
124
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

274
274
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

139
139
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

1815
1815
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

98
98
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

311
311
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

137
137
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

199
199
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

294
294
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

138
138
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

246
246
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

68
68
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

115
115
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

325
325
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

148
148
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

115
115
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

188
188
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

316
316
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

376
376
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

319
319
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

427
427
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

185
185
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

417
417

Meer sportnieuws