Verbijsterende details rond zaak-Bodart: 'Van ster tot dakloze'

door
Verbijsterende details rond zaak-Bodart: 'Van ster tot dakloze'

Het dramatische nieuws omtrent Gilbert Bodart deed eerder deze week een schokgolf gaan door de voetbalwereld. Het was al geweten dat de voormalig doelman van Standard diep zat, toch zagen weinig mensen een wanhoopsdaad aankomen. Ondertussen lekken er nog meer pijnlijke details uit.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Gokken, matchfixing en celstraf

Gilbert Bodart is de nonkel van huidig Standard-doelman Arnaud en was lange tijd een icoon binnen de Belgische voetbalwereld. De man werd ook een heel aantal keren opgeroepen voor de Rode Duivels.

Na zijn carrière ging het echter van de regen in de drop met Bodart. Hij begon een trainerscarrière maar zat toen al op het slechte pad en werd meegesleurd in een mix van matchfixing en gokken. Ook in de zaak rond de Chinees Zheyun Ye werd de voormalig doelman door de rechtbank veroordeeld omwille van zijn betrokkenheid.

Ook als werknemer van de Grotten van Han kwam Bodart in opspraak. Zo gaf hij potentiële inbrekers details over een manier om binnen te geraken en liet hij een raam openstaan. Ook in een zaak van valsmunterij en verschillende zaken rond bedreigingen (onder meer richting ex-ploegmaat Eric Gerets) kwam de oud doelman in het vizier van het gerecht.

Wanhoopsdaad gevolgd door... opsluiting

Maandag kondigde Bodart via facebook aan dat hij een wanhoopsdaad zou plegen, naar eigen zeggen werd hij opgelicht en deed justitie hier niets aan. De man zou effectief in de Maas springen maar werd daar gered door de brandweer. Na een nacht in het ziekenhuis werd hij... opgepakt. In een oude zaak hing hem nog een celstraf boven het hoofd. De advocaat van Bodart, Laurent Winkin, geeft aan dat het om iets gaat waarvoor hij bij verstek veroordeeld is. Het duo kondigde aan van meteen in beroep te gaan.

Het uitzitten van de straf thuis zou een optie kunnen zijn (met een enkelband), ware het niet dat Bodart al geruime tijd officieel dakloos is. Hij zou een tijd in Spanje verbleven hebben en Sudpresse weet dat hij nadien een periode op hotel in Luik zat, eentje dat hij weliswaar niet kon betalen. Een oud advocaat van Bodart is weinig lovend over de ex-doelman van Standard: "Het geld kreeg hem in zijn greep. Nu is hij wanhopig, hij weet niet hoe hij zichzelf moet redden. Hij blijft leven met het idee dat hij een ster is en dat mensen hem dingen verschuldigd zijn. Ik heb medelijden met Gilbert.” Wordt ongetwijfeld vervolgd.

 

Is de begeleiding van (oud-)voetballers ondermaats?

Meest recent

Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

405
405
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

1202
1202
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

3151
3151
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

567
567
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

269
269
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

198
198
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

424
424
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

233
233
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

72
72
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

276
276
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

29
29
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

454
454
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

397
397
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

1256
1256
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

159
159
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

179
179
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

31
31
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

1483
1483
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

417
417
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

155
155
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

296
296
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

237
237
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

162
162
Herman Brusselmans furieus: "Het is een tijd van razernij"

Herman Brusselmans belandde vorig jaar in het oog van de storm na een column over de Gaza-oorlog die ...

169
169

Meer sportnieuws