'Standard vindt oplossing voor verbannen assistent'

door
'Standard vindt oplossing voor verbannen assistent'

Er is de voorbije weken nog heel wat veranderd bij Standard. Tijdens de interlandbreak in november kreeg Carl Hoefkens plots twee nieuwe assistenten tot zijn beschikking. Met Bernd Thijs en José Jeunechamps voegden twee oude bekenden van de Rouches zich nog bij zijn staf.

Thijs kwam erbij als gevolg van het plotse vertrek van Yaya Touré, die zwichtte voor een aanbieding om bij de nationale ploeg van Saudi-Arabië assistent te worden van zijn oude leermeester Roberto Mancini. De komst van Jeunechamps maakte dan weer een slachtoffer, want T3 Geoffrey Valenne werd opzijgeschoven.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Standard vindt oplossing

Valenne werd echter niet ontslagen en de voorbije weken zocht de club een nieuwe functie voor de 46-jarige. Nu hebben ze in Luik ook een oplossing gevonden.

Volgens Sudpresse kreeg Valenne immers de taak opgelegd om een audit door te voeren van de jeugdacademies van de andere clubs in het netwerk van 777 Partners. Hij zal langsgaan bij onder meer Genoa, Hertha BSC en Red Star FC om te kijken hoe ze daar te werk gaan.

Nieuwe methodes voor Académie

De bedoeling is dat Valenne er de inzichten van de succesvolle Luikse Académie gaat delen, maar tegelijk ook bekijkt of hij geen nieuwe methodes kan opdoen die ze bij Standard kunnen gebruiken.

Voor Valenne wordt het een opmerkelijke nieuwe uitdaging. Hij streek in 2018 als jeugdtrainer neer bij Standard en groeide door tot beloftencoach. Vorig seizoen werd hij in de A-kern opgenomen als assistent van Ronny Deila en na diens ontslag was hij zelfs hoofdtrainer voor de laatste matchen van het jaar. 

Goede zet van Standard?

Meest recent

“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

307
307
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

430
430
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

192
192
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

613
613
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

1258
1258
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

3418
3418
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

666
666
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

279
279
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

207
207
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

492
492
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

240
240
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

73
73
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

276
276
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

29
29
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

463
463
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

399
399
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

1256
1256
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

162
162
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

181
181
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

31
31
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

1486
1486
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

422
422
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

155
155
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

299
299
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

237
237

Meer sportnieuws