Gary Lineker getuigt emotioneel: "Deed het poedelnaakt"

41 stemmen
Gary Lineker getuigt emotioneel:

Gary Lineker kennen we uiteraard als de razend populaire presentator van het Engelse voetbalprogramma Match of The Day. De ex-voetballer zorgde de laatste maanden al een paar keer voor controverse en getuigde nu emotioneel over een helse ervaring in zijn leven.

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Controverse over migratiebeleid

Lineker neemt zelden of nooit een blad voor de mond en kwam in maart van dit jaar al vol in het oog van de storm te staan. Dit na een omstreden uitspraak over het Engelse migratiebeleid.

Die opmerking schoot bij Conservatieve politici in het verkeerde keelgat. Ze vonden dat Lineker als werknemer van de BBC onpartijdig moet zijn. De BBC zei eerst het niet nodig te vinden om hem te schorsen of te sanctioneren omdat Lineker als freelancer werkt. Finaal zou hij wel (tijdelijk) een stap terug doen.

Horrorverhaal met SNUS

De immens populaire presentator keerde snel weer terug en kwam nu terug op een andere nare periode uit zijn leven. In 2020 waagde hij zich aan het onder voetballers populaire 'snus', een genotsmiddel dat nicotine bevat. In The Rest is Football, een podcast die hij maakt met Micah Richards (ex-Man City) en Alan Shearer (ex-Newcastle) getuigde hij over zijn eerste ervaring met het product.

Voor Euro 2020 kreeg Lineker het product aangeboden, hij weigerde eerst maar ging toch overstag. Wat volgde was een horrorverhaal. “Ik kleedde me uit om naar bed te gaan en opeens begon ik me heel erg duizelig te voelen. Dus ik ging op bed zitten - poedelnaakt - rukte dat ding uit mijn mond en gooide het in de vuilnisbak.”

De Engelsman ging naar eigen zeggen door een hel: "Ik begon te zweten, maar had het tegelijk ijskoud. Ik zweette zo fel dat er bijna een plas op de grond lag en ik kon amper bewegen. ‘Wat hebben ze in godsnaam met me gedaan?’, dacht ik. Uiteindelijk belandde ik op de grond en kroop ik als een slang naar het toilet, gewoon glijdend. Dat was de enige manier om bij de toilet te geraken, maar net voor ik er was begon ik al te kotsen. Ik kon het niet controleren en besmeurde zelfs het douchescherm.”

Het zou de eerste en meteen ook laatste keer zijn dat de Engelsman zich aan Snus waagde. In België en Engeland is het verboden om het product te verkopen, al zijn er veel trainers die het wel gebruiken, zo zagen we het ook al eens bij onder meer Carl Hoefkens, vlak voor de wedstrijd tussen Leverkusen en Club Brugge, zo weet Het Laatste Nieuws.

De beste presentator in Europa op vlak van voetbalprogramma's?

Meest recent

Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

528
528
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

93
93
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

205
205
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

580
580
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

460
460
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

561
561
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

153
153
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

136
136
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

684
684
Thibaut Courtois trekt aandacht met mysterieus bericht

Alsof een trouwfeest nog niet genoeg was, trok Thibaut Courtois later op de avond naar een van de ...

252
252
Grote clash: Van Gucht zet Vannieuwkerke stevig onder druk

Na weken waarin Ruben Van Gucht vooral om andere redenen de aandacht trok, krijgt de populaire ...

275
275
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

178
178
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

245
245
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

747
747
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

70
70
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

420
420
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

71
71
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

87
87
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

543
543
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

78
78
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

150
150
Supporters in shock: Vini Jr plots met ‘nieuw gezicht’

Het WK was voor Vinicius Junior en Brazilië géén succes. Na de uitschakeling ...

136
136
Filip Joos verovert Nederland: Opmerkelijk verhaal barst los

Niet alleen de spelers maakten indruk op het voorbije WK. Ook één stem kreeg opvallend ...

533
533
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

818
818
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

151
151

Meer sportnieuws