De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach Mark van Bommel dan enkele wijzigingen zal doorvoeren aan zijn basiself. Zo verschijnt mogelijk ook een andere spits aan de aftrap.
De voorbije jaren was Romelu Lukaku steevast de diepste man bij de nationale ploeg. Logisch gezien zijn cijfers en prestaties. Maar toen hij vorig seizoen te maken kreeg met aanhoudend blessureleed, moest toenmalig bondscoach Rudi Garcia op zoek naar een gepaste vervanger voor Lukaku.
LEES OOK: Frankrijk als nieuwe start: één Duivel voor cruciale periode
De Ketelaere als alternatiefJongens als Loïs Openda, Romeo Vermant en Lucas Stassin kregen de kans, maar werden tekort bevonden. Ze zouden alle drie ook naast de WK-selectie vallen. En dus besloot Garcia maar om Charles De Ketelaere uit te spelen als speerpunt in zijn elftal. Nochtans is dat van nature niet bepaald een diepe spits.
Maar met zijn eigen kwaliteiten vulde De Ketelaere die rol goed in. En halfweg het WK begon hij ook plots de weg naar doel te vinden. Zo blijft hij de enige speler die op het toernooi kon scoren tegen de uiteindelijke winnaar Spanje kon scoren. Die periode van productiviteit blijkt slechts een opleving.
Te weinig rendement
In de voorbije duels kreeg De Ketelaere ook van nieuwe bondscoach Mark van Bommel de rol van spits. Hij voldeed aan de intensiteit en werklust die de Nederlander van zijn spelers verwacht. Maar zijn rendement blijft te laag. Ondanks enkele goede kansen kwam hij in de voorbije duels niet tot scoren.
De kans is dan ook reëel dat CDK vrijdag tegen de Turken op de bank start. Hij maakte al behoorlijk wat minuten en maandag is er ook nog een zware match in Frankrijk. Bovendien kan een ander profiel tegen Turkije misschien beter renderen. Dat van Lukaku bijvoorbeeld.
Die bleef tegen Frankrijk nog op de bank, maar mag nu mogelijk zijn rentree in de basiself vieren. Al wou Van Bommel daar op zijn persbabbel geen uitsluitsel over geven. Matias Fernandez-Pardo kan dan weer met zijn snelheid een wapen zijn. Maar er wordt een laag Turks blok verwacht en dan komt die snelheid minder uit de verf. Tot slot is er ook nog Loïs Openda. Van Bommel haalde hem terug bij de selectie na een goede seizoensstart bij Olympique Lyon. Maar tijdens de voorbije duels kwam hij niet eens in actie. Dan is de stap naar een basisplaats wel erg groot.
Van Bommel heeft dus vier volwaardige opties voor de spits-positie tegen Turkije, tenzij hij nog een verrassing achter de hand houdt. Maar welke optie draagt jouw voorkeur uit? Geef je antwoord in onderstaande poll.
Kobe K